{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نمی‌توان افرادی را با مدرک تحصیلی بالا وادار به ادامه کار خدماتی کرد، گفت: صرف گرفتن مدرک بالاتر تحصیلی به معنای صلاحیت افراد برای تدریس نیست.

تغییر رسته فرهنگیان خدماتی
بیشتر بخوانید

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه در جریان بررسی "طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش" در جلسه اخیر صحن علنی مجلس، ماده 7 این طرح درخصوص اینکه "آموزش و پرورش مکلف است نسبت به تغییر رسته افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر از خدماتی به آموزشی اقدام کند"، گفت: تغییر رسته عده‌ای از نیروهای خدماتی در چند سال گذشته اعمال شد به همین دلیل مابقی نیز خواهان اعمال این مسئله برای آن‌ها هستند ولذا ایجاد عدالت و تساوی ضروری است.

نمی‌توان افراد را با مدرک تحصیلی بالا وادار به ادامه کار خدماتی کرد

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید آمار مشخصی از تعداد این افراد باقی مانده داشته باشد و در اختیار مجلس قرار دهد تا براین اساس برای تغییر رسته فرهنگیان از خدماتی به آموزشی بودجه در نظر گرفته شود، ادامه داد: دولت چاره‌ای ندارد جز آنکه برای این مهم اعتبار پیش‌بینی کند چراکه نمی‌توان افراد را با مدرک تحصیلی بالا وادار به ادامه کار خدماتی کرد.

صرف گرفتن مدرک بالاتر تحصیلی به معنای صلاحیت افراد برای تدریس نیست

وی تاکید کرد: نیروهای خدماتی باید پس از تغییر موقعیت و قبل از رفتن بر سرکلاس‌های درس دوره‌های لازم برای آموزش و تربیت را گذرنده و گزینش علمی، روانی و اخلاقی شوند چراکه صرف گرفتن مدرک بالاتر تحصیلی به معنای صلاحیت افراد برای تدریس نیست.

فلاحتی همچنین درخصوص تصویب پرداخت رایگان شدن هزینه ایاب و ذهاب دانش‌آموزان روستاهای فاقد مدرسه تا نزدیک‌ترین مدرسه، توضیح داد:

طرح مینی‌بوسی به دلیل نداشتن سرانه رها شد

اگرچه در گذشته برای مدتی طرح مینی‌بوسی برای با هدف رساندن دانش‌آموزان به نزدیک‌ترین مدرسه برگذار شد اما آموزش و پرورش به دلیل نداشتن سرانه این طرح را نیز رها کرد.

چند سالی است این دانش‌آموزان روستاهای دورافتاده به حال خود رها شده‌اند چراکه نه هزینه ایاب و ذهاب آن‌ها داده شده و نه مدارس شبانه‌روزی احداث می‌شود

این نماینده مجلس اضافه کرد: چند سالی است این دانش‌آموزان روستاهای دورافتاده به حال خود رها شده‌اند چراکه نه هزینه ایاب و ذهاب آن‌ها داده شده و نه مدارس شبانه‌روزی احداث می‌شود یا عملکرد مناسبی در حمایت از آن‌ها دیده می‌شود به همین دلیل تعداد بازماندگان از تحصیل افزایش یافته است.

آموزش و پرورش دولت را تحت فشار قرار دهد تا خلق منابع کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش باید دولت را تحت فشار قرار دهد تا برای این مسئله خلق منابع کند، اظهارکرد: مجلس با لحاظ موارد فوق، رایگان شدن ایاب و ذهاب دانش‌آموزان روستاهای دورافتاده را قانونی کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون