{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

معلمان فرانسه با مشارکت در جنبش اعتراضی این کشور و برگزاری تظاهراتی به نام «قلم قرمزها» خواستار افزایش حقوق و دستمزدها شدند.

معترضان خواستار افزایش حقوق معلمان شدند
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

معترضان که در شهرهای پاریس، لیون، نیس و بوردو به خیابان ها آمدند علاوه بر افزایش دستمزدها، بر بهبود شرایط برای معلمان و دانش آموزان تاکید کردند.

معلمان و مدیران مدارس و سایر اعضای نظام آموزشی فرانسه در ماه دسامبر گذشته برای تشکیل جنبش «قلم قرمزها» متحد شدند. این جنبش طی سه هفته ۴۴ هزار هوادار جلب کرد و اینک شمار دنبال کنندگان صفحه این گروه در شبکه اجتماعی فیسبوک به بیش از ۶۷ هزار نفر رسیده است.

جنبش قلم قرمزها تاکید دارد که به هیچ اتحادیه صنفی یا حزب سیاسی تعلق ندارد. «نیوکلا گلیر» از معلمان و اعضای این جنبش به فرانس ۲۴ گفت که وزارت آموزش ز وعده داده است که دغدغه های آنان را رفع کنند. اما وی افزود: تاکنون کاری انجام نشده است.

گلیر اظهار داشت: معلمان از سال ۱۹۸۳ تاکنون ۴۰ درصد از قدرت خرید خود را از دست داده اند. ما خواهان بازنگری در نظام حقوق و دستمزدها هستیم.

برخی پژوهش ها حاکی است که حقوق معلمان از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. وزارت آموزش در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که میانگین حقوق ماهیانه معلمان ۲ هزار و ۹۷۱ یورو است.

تظاهرات معلمان همزمان با دوازدهمین هفته اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه برگزار شد. جلیقه زردها از ۱۷نوامبر (۲۶ آبان) در اعتراض به طرح افزایش سوخت به خیابان ها آمدند و در ادامه با افزایش مطالبات، اعتراضات خود را متوجه سیاست های اقتصادی دولت امانوئل مکرون کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون