{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: تمام دانشجومعلمان چه آنان که از طریق کنکور و چه آنان که از طریق ماده 28 وارد آموزش و پرورش می‌شوند، بومی‌گزینی می‌شوند و از همان ابتدا به آنها اطلاع داده می‌شود که در کدام رشته و منطقه، فعالیت می‌کنند.

حقوق ناچیز معلمان
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در واکنش به درخواست تعدادی از مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» درباره «بیگاری کشیدن از معلمان و کارمندان» اظهار کرد: خواهشم از تمام کسانی که شغل شریف معلمی را انتخاب کردند، این است که همه کمک کنند تا حرمت شغل معلمی حفظ شود؛ استفاده از الفاظی مانند «بیگاری کشیدن از معلمان» و الفاظ ناروا را به خودشان نسبت دادن، کار خوبی نیست.

وی ادامه داد: ما که در آموزش و پرورش خدمت می‌کنیم در درجه اول باید حرمت و قداست شغلی که در آن هستیم را حفظ کنیم و به همین خاطر فکر می‌کنم همه معلمان عزیز که می‌خواهند موردی را پیگیری کنند، نقدی دارند یا مطلبی را باید به گوش مسؤولان برسانند، از الفاظ مناسب‌تری استفاده کنند.

الهیار ترکمن گفت: تمام دانشجومعلمان چه آنان که از طریق کنکور و چه آنان که از طریق ماده 28 وارد آموزش و پرورش می‌شوند، بومی‌گزینی می‌شوند و از همان ابتدا به آنها اطلاع داده می‌شود که در کدام رشته و منطقه، فعالیت می‌کنند و همه بزرگواران با علم و یقین به شرایط کاری خودشان وارد حرفه معلمی می‌شوند.

وی تصریح کرد: بعد از استخدام، احکام این افراد بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری و گروه و رتبه‌ای که به آنها تعلق می‌گیرد، پرداخت می‌شود و اینگونه نیست که بخواهیم حکم دیگری را بزنیم و خلاف قانون عمل کنیم و اینکه که گفته می‌شود به مناطق دوردست اعزام شده و حقوق ناچیزی می‌دهند، صدق نمی‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون