{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که در نظام آموزشی ما این مسأله که هزینه تحصیل دانش‌آموزان را مردم بدهند، وجود ندارد.

بطحایی طرح جدیدی که به نفع معلمان است را معرفی کرد

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان که عصر امروز در مرکز شهید شرافت دانشگاه فرهنگیان برگزار شد به شهادت مرزداران اشاره کرد و گفت: کشور ما تنها کشوری است که درمقابل زورگویی‌های آمریکا ایستاده است و این جنایت‌ها و ترورها نشان زبونی این دشمن خونخوار و جنایتکار در مقابل ملت مقاوم ایران است.

بطحایی گفت: حضور در بین شما عزیزان بسیجی من را به یاد دوران ابتدایی حضورم در آموزش و پرورش انداخت و خاطرات آن دوران برایم زنده شد. به عنوان کسی که از اول انقلاب تا کنون افتخار بسیجی بودن را دارا هستم می‌گویم که قدر اینکه زیر پرچم بسیج فعالیت می‌کنید را بدانید. بودن زیر پرچم بسیج شما را از طوفان‌ها و حوادث زندگی حفظ می‌کند.

بطحایی به انتقادات معلمان درباره سند تحول اشاره کرد و گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک نوشته مفهومی و یا انتزاعی روی کاغذ نیست. سند تحول یعنی آن چیزی که آثار آن در مدرسه ما را یک قدم به تعلیم و تربیت اسلامی نزدیک کند.

او ادامه داد: به همین دلیل به همکارانم اعلام کردم دیگر اجازه تشکیل کارگروه مفهومی درباره سند را ندارند. مبانی نظری سند به اندازه کافی وجود دارد و هر آنچه وجود دارد باید عملیاتی شود.

بطحایی گفت: وظیفه من اجرای برنامه‌های زیرنظام سند تحول بنیادین است. سند اجرا و در مسیر اجرا آن نواقص آن رفع می‌شود. این برنامه‌ها کاملا عملیاتی است و اجرای آن شش زیرنظام سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به معنی استقرار سند تحول است.

وزیر آموزش و پرورش به سخنان رهبری درباره یکپارچه اجرا شدن سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: سند تحول باید به صورت یکپارچه جلو رود و ما نباید بخشی را اجرا کنیم و بخش دیگر را کنار بگذاریم.

بطحایی درباره اجرای طرح معلم تمام‌وقت گفت: معلمی فرهیخته ‌ترین قشر جامعه است. بالاترین مرجعیت جامعه معلمان هستند. اما همین معلم باید با بصیرت به اخبار توجه کند. در مورد بحث معلم تمام وقت انرژی زیادی از ما گرفته شد. این طرح به این معنا بود که اضافه تدریس به طور رسمی در حکم حقوقی معلم وارد شود. این طرح به نفع معلمان است اما سازمان اداری استخدامی به خاطر همین هجمه‌ها در حال عقب نشینی بود.

بطحایی خطاب به دانشجویان بسیجی درباره انتقادشان درباره خصوصی سازی گفت: در نظام آموزشی ما این مسأله که هزینه تحصیل دانش‌آموزان را مردم بدهند وجود ندارد. این حرف در هیچ کجا مطرح نبوده و نخواهد بود. اما اگر‌خصوصی سازی به معنای استفاده از پتانسیل بخش غیردولتی و مردمی برای اجرای برنامه‌ها باشد جای بحث دارد.

او درباره صحبت های رییس جمهوری در اینباره نیز گفت: آقای رییس جمهور هم چنین منظوری نداشت و من به ایشان گفتم این مسأله به دلیل کمبود وقت در جلسه علنی مجلس و هنگام تحویل لایحه بودجه قابل طرح نبوده است و متاسفانه از صحبتهای شما سوبرداشت شده است. در کشورهای سرمایه‌داری نیز این مسأله وجود ندارد و هزینه آموزش عمومی بر عهده دولت‌هاست.

در ابتدای این نشست هشت نفر از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به بیان دیدگاه ‌ها و پیشنهادات خود برای بهبود وضعیت دانشگاه فرهنگیان پرداختند. در پایان نشست نیز دانشجویان بسیجی نماز مغرب و عشا را با وزیر آموزش و پرورش اقامه کردند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها