{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه ۷۰ معلم به عنوان نماینده مجلس فعالیت می‌کنند که جای تأسف دارد آنها هم به فکر معلمان نیستند!گفت: آنقدر که برای ایران خودرو و سایپا وقت گذاشته و حرص می‌خوریم به مطالبات معلمان توجه نداریم.

 کاش برای آموزش‌وپرورش و معلمان اندازه ایران‌خودرو و سایپا دغدغه داشتیم

محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره اعتراض معلمان و مطالبات مطرح شده از سوی آنها اظهار کرد: فرهنگیان از اقشار دلسوز، علاقه‌مند به کشور و دانش‌آموزان هستند و باور دارند که آنها به عنوان امانت در اختیارشان هستند اما معلمان هم مطالبات به‌حقی دارند که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.

وی افزود: با کاهش ارزش پول ملی، قدرت خرید به شدت کاهش یافته است و اگر برخی افراد در جامعه در گذشته هم گرفتار بودند هم اکنون گرفتارتر شده‌اند.

چرا برای پرداخت مطالبات معلمان زودتر اقدام نشد؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اعتراضات معلمان برای توجه به مطالبات آنهاست؛ آموزش و پرورش می‌گوید 710 میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات معلمان در روزهای پایانی سال دریافت کرده است اما چرا برای دریافت آن زودتر اقدام نمی‌کند؟ آقای بطحایی که ارتباط تنگاتنگی با دولت و شخص آقای نوبخت دارد پس چرا تلاش نمی‌کند که این مطالبات زودتر پرداخت شوند.

ابطحی با انتقاد به این موضوع که این چه رسمی است که در دولت بوجود آمده و تا فردی داد نزند و اعتراض نکند نمی‌تواند حق خود را پیگیری کند، عنوان کرد: این اقدام زیبنده جمهوری اسلامی نیست اگر می‌خواهیم به کشور اول منطقه تبدیل شویم باید از آموزش و پرورش شروع کنیم اما تا زمانی که معلم دغدغه معیشت داشته باشد نمی‌تواند مطالعه کند و در آرامش وارد کلاس درس شده و اقدام به تدریس کند.

کاش اندازه ایران‌خودرو و سایپا برای آموزش‌وپرورش و معلمان حرص می‌‌خوردیم

وی بیان کرد: هم اکنون نگاه نادرست حاکم بر دولت معتقد است اگر حقوق معلمان را اضافه کنند حجم زیادی از بودجه را می‌گیرد از سوی دیگر آنقدر که برای ایران خودرو و سایپا وقت گذاشته و حرص می‌خوریم به مطالبات معلمان توجه نداریم و همین مسائل باعث می‌شود که آنها فراخوان تحصن و اعتراض بدهند وگرنه هیچ فردی دوست ندارد که کلاس درس را تعطیل کند و دانش آموزان بدون کلاس بمانند البته معتقدم فرهنگیان به این موضوع دقت و حساسیت لازم را دارند تا اعتراضات آنها در ساعات درسی باعث تضییع حقوق دانش‌آموزان نشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه از زمان دولت سازندگی شاهد اعتراضات معلمان و مطرح کردن مطالبات آنها هستیم، افزود: در برخی از دوره‌ها که وزرا پیگیرتر بودند وضعیت معیشت معلمان تا حدی بهتر بود به عنوان مثال در دوره آقای نجفی و حاجی بابایی تا حدودی اوضاع بهتر بود.

ابطحی بیان کرد: هم‌اکنون معلمان نسبت به تبعیض میان آنها با سایر بخش‌ها معترضند از سوی دیگر پولی شدن مدارس و وضعیت نامناسب مدارس دولتی که از کمبود بودجه ایجاد شده منجر به نارضایتی آنها شده است معتقدیم که دولت‌ها باید فرهنگ‌گرا باشند و این ذهنیت که تعداد معلمان زیاد است حذف شود.

70 معلم نماینده مجلس هم به فکر معلمان نیستند!

وی با انتقاد از این موضوع که برخی می‌گوید جمعیت معلمان زیاد است اما از آن طرف معلم حق التدریس می‌گیرند، افزود: چرا چشم‌ها را بر روی واقعیت کم بودن جمعیت معلمان می‌بندند؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: هم اکنون ماه‌هاست که حق التدریس معلمان پرداخت نشده است، در شرایط دشوار فعلی آنها باید چه کار کنند؟ متأسفانه نسبت به آموزش و پرورش دلسوزی وجود ندارد اما اگر انقلاب، فرهنگ و کشورمان را می‌خواهیم باید به این مهم توجه داشته باشیم.

ابطحی بیان کرد: متاسفانه درباره وضعیت معلمان باری به هر جهت کار می‌شود و بخش‌های مختلف موضوع را به هم حواله می‌دهند؛ 70 نفر از نمایندگان مجلس، معلم هستند که آنها نیز به فکر معلمان نیستند و وقتی نماینده می‌شوند دیگر مطالبات این قشر را فراموش می‌کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها