{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

معلمان طی هفته ها و ماه های اخیر در پنج ایالت اعتراض شغلی خود را به تأثیر بودجه های پایین دولتی در آموزش و هزینه های پرداخت حقوقی خود، نشان دادند و کار خود را رها کرده اند.

آیا اعتصاب و اعتراض معلمان غیرقانونی است؟
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

آیا آنها به این اعتصاب سفارش شده بودند؟ آیا کارکنان دولت به طور معمول و غیرقانونی نمی توانند اعتصاب کنند؟پاسخ ها به این سوالات به دلیل نظرات متفاوت، رویدادهای سریع الحرکت و قدرت سیاسی بی تجربه معلمان ، مبهم و تاریک است.

دیل تمپلتون، مدیر مذاکرات(چانه زنی های جمعی) و عضو مدافع انجمن ملی آموزش و پرورش، وابسته به دولت، گفت: ” در اعتراضات تاکید بر آنچه که معلمان به سمت آن و با هدف آن در حال کار کردن هستند، و توجه به شرایط مدارس وکلاس های درس است که آنها در آن آموزش می دهند.” مرکز اعتصابات اخیر در آریزونا، کلرادو، کنتاکی، اوکلاهما و ویرجینیای غربی بوده است.

وی می گوید: “در این ایالت ها، اعتراض و اعتصاب به قوانین مجلس قانونگذاری هدایت و مربوط می شود.”دیدگاه اساسی اتحادیه های معلمان این است که اقدامات شغلی اخیر ممنوعیت های دولت (در ایالت هایی که آنها را دارند) در برابر اعتصابات توسط کارمندان را نقض نمی کند، چرا که معلمان در سخنرانی های سیاسی و اقدامات شان به قانون گذاران متعهد هستند.

آلیس اوبرین، مشاور عمومی NEA، می گوید: “آموزگاران معتقدند که در طول سال های اخیر، قانونگذاران کسانی هستند که این شرایط نامطلوب را ایجاد کرده اند.” “بنابراین اقدام آنان اعتصاب نیست، همانطور که در بسیاری از قوانین کار اعتراض به عنوان اختلاف میان کارکنان و ادارات محلی مدارس تعریف شده است “.

دیدگاه های متضاد

البته، دیدگاه های متفاوتی در مورد این موضوع وجود دارد. در ویرجینیای غربی در ماه فوریه و مارس ، که در آن اعتراض معلمان با افزایش ۲،۰۰۰ دلاری همراه بود، استیو پین سرپرست مدارس دولتی ایالت به معلمان در برابر ااعتراض شغلی هشدار داده بود.

پین گفت: “توقف های کار توسط کارکنان دولتی در غرب ویرجینیا قانونی نیست و تاثیر مثبتی بر عدم پیشرفت برنامه آموزشی و کلاس درس دانش آموزان خواهند داشت.”

بعضی از رهبران دولتی در سال ۱۹۹۰ پس از آخرین اعتراض بزرگ معلمان در غرب ویرجینیا، به حکم دادگاه عالی ایالتی و دادستان کل کشور اشاره کردند.تامپکینز، دادستان کل غرب ویرجینیا، گفته بود: “هیچ اعتصابی در برابر دولت وجود قانونی ندارد.” “بنابراین، هر اعتصابی یا توقف کار هماهنگ توسط معلمان این دولت غیرقانونی است.”وی گفت: “معلمان عمومی در غرب ویرجینیا قراردادهای کاری را امضا کرده اند که به صراحت اعتصاب ها یا توقف های کار را ممنوع کرده است.”

اما رابرت باسترس، استاد دانشگاه قانون ویرجینیا ، نظر تامپکینز را “به سادگی اشتباه” خوانده است.

باسترس می گوید: “در قانون ایالتی به عنوان یک پیشنهاد عمومی، اعتصاب عمومی کارمندان ممنوع است.” “قطعا اگر یک معلم با نشان دادن اعتراض از کار خودداری کند، زمانی که او قرار است آنجا باشد، یک هیئت آموزش عالی [محلی] می تواند یک اقدام انضباطی علیه معلم را دنبال کند، با توجه به روش ها و اقدامات انضباطی قابل ملاحظه ای که در آنها برای معلمان ندامت و اندرز وجود داشته باشد . “همچنین، یک دادگاه می تواند مجددا معلمان را مجبور به کار کند، اما در غرب ویرجینیا، این دستورالعمل در سراسر ایالت وجود ندارد. وی گفت: “چنین اقداماتی باید بر اساس شهرها باشد.”

“فقط یک کلمه بازی”

در آریزونا، قانونگذاران و داکا داگ دوسی، یک جمهوری خواه، در اواخر هفته گذشته بودجه ای را تصویب کردند که شامل معلمان شد. این موفقیت زمانی به دست آمد که هزاران معلم در کشور ، برای یک هفته شغل خود را کنارگذشتند.

اوبرین ازNEA می گوید: دولت هیچ ممنوعیتی قانونی علیه اعتصابات توسط کارمندان عمومی ندارد، تنها برخی از قوانین “قانون جامع قدیمی ومعمول ” ممکن است از این دیدگاه پشتیبانی کند.

با این حال، تیموتی سندفر، رئیس دادگستری ، به یک تحقیق و گزارش گروه حقوقی فونیکس، اشاره کرد که معلمان در بسیاری از موارد از تعطیلات و روزهای شخصی خود استفاده کرده اند وبه همین دلیل همکاری قابل توجهی را از مدرسه دریافت کرده اند، بسیاری از آنها تعطیل شدند و افرادی که کار خود رها کرده بودند، پرداخت هزینه را نپذیزفتند.

سندفور گفت: اینکه گفته می شود”باتوجه به قانون اساسی آریزونا، کار معلمانی که با فلج کردن سیستم مدرسه دولتی همکاری کرده اند ، غیرقانونی است.” “این فقط یک بازی با کلمات است” تا اعتصابات را نادیده بگیرند وتوجه نکند.

در ادامه اعتصاب معلمان در سراسر کشور دومین مرکز بزرگ مدارس کشور به این صفوف پیوست. چرا که بسیاری از معلمان و والدین احساس می کنند “روح آموزش عمومی” در خطراست؛ اگر خواسته های معلمان حل نشده بماند، آموزش نسل های آینده در معرض خطر قرار می گیرد. با این حال، برخی از والدین و دانش آموزان معتقدند اعتصاب معلمان روش ناعادلانه ای است؛ زیرا آموزش عمومی به شدت از عدم حضور گسترده معلم رنج می برد.

برای معلمان این اعتصاب در مورد پرداخت منصفانه حقوق و منابع بهتر برای بودجه آموزش است و آنان نگران آینده آموزش و پرورش عمومی هستند . معلمان اختیار کمی دارند، اما اعتصاب اهرم کوچکی است که با آن می توانند مشکلات خود را بیان و اعتراض می کنند:. معلمان می گویند که شرایط دشوار است: اندازه کلاس ها اغلب از ۴۵ دانش آموز در مدارس متوسطه فراتر می رود؛ ۳۵ دانش آموز در مقاطع ابتدایی و بالاتر و ۲۵ دانش آموز در مقاطع ابتدایی و پایین تر. مشاوران، روانشناسان و کتابداران تقریبا به اندازه کافی برای حمایت دانش آموزان وجود ندارد و ۸۰ درصد از مدارس مربیان بهداشت تمام وقت را ندارند.پس از تقریبا دو سال مذاکرات و نشست های تخصصی، معلمان دریافتند که می توانند تغییراتی را که ضروری می دانند انجام دهند و دانش آموزان در قبال هر هدف هستند.

 

اما در پایان روزهای اعتراض، به دلیل تعهد شغلی ، معلمان تنها با دو گروه خود را مواجه می دانند : دانش آموزان و والدین. در لندن، مدارس در طول اعتصاب معلمان باز خواهد ماند و برخی از والدین ادعا می کنند که این راه حل موقت، چیزی بیش از یک سیستم مراقبت روزانه برای دانش آموزان، در مدرسه را می طلبد. والدین به وضوح طرفدار همان چیزهایی هستند که معلمان به دنبال آن اعتصاب می کنند: پرداخت حقوق بیشتر، اندازه کلاس های کوچکتر و مشاوران و مراقبان بهداشت بیشتر. اما وقتی که استراتژی اعتصاب برای دستیابی به این اهداف به دست می آید، بسیاری از والدین آن را دارای اعتبار نمی بینند. آنان معتقدندعلی رغم اهداف مثبت معلمان ،در نهایت، بچه ها کسانی هستند که از اعتصاب معلمان رنج می برند و دولت باید معلمان را با خواسته های منطقی همراهی کند تا دانش آموزان آسیبی نبینند.

اعتصاب در ایالت متحده که منجر به تعطیلی ۹ روزه مدارس دولتی در غرب ویرجینیا شد، باعث شد تا فرماندار و مجلس قانونگذاران موافقت کردند تا حقوق معلمین را ۵ درصد بالا ببرند و افزایش هزینه های بیمه درمانی متوقف شود.

معلمان با رفتن به اعتصاب، خواستار چیزهایی هستند که آموزش های دانش آموزان را بهبود می بخشد. اندازه کلاس و تعداد داتش آموزان به تنهایی نقش مهمی در توانایی کودک در جذب اطلاعات و توجه بیشتر را دارد. افزون بر این، افزایش حقوق و دستمزد معلمان نه تنها افزایشی ضروری و مستحق است، بلکه وجود مزایای حقوقی بهتر به استخدام نیروهای روشنفکر و جوان کمک می کند تا معلمان کار آموزش را با آسایش فکر به دیگران منتقل کنند.

معلمان با توجه به تعهد شغلی می گویند که یک اعتراض چند روزه باید بتواند پیام جدی به قانونگذاران دولتی ارسال کند، که احتمالا به هیچ وجه آسیب پایداری به برنامه مدرسه یا آموزش دانش آموزان نخواهد رسید.

معلمان کارکنان ضروری برای جامعه هستند و بنابراین نباید برای حقوق شغلی خود و حقوق آموزشی دانش آموزان مجبور به انجام اعتصاب باشند. همانطور که یک نفراز معلمان معترض به رسانه ها گفت:معلمان باید به عنوان یک سرویس ضروری جامعه مانند اورژانس، پلیس آتش نشانی و غیره تبدیل شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون