{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد که در هفته جاری، طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با حضور بطحایی و نمایندگان استیضاح‌کننده بررسی خواهد شد.

پرداخت نشدن مطالبات فرهنگیان و بی توجهی به معلمان

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  از بررسی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با حضور نمایندگان استیضاح‌کننده در جلسات کمیسیون آموزش در هفته جاری خبر داد و با اشاره به محورهای استیضاح، گفت: تاکید استیضاح‌کنندگان بر عدم اجرای سند تحول بنیادین است به زعم نمایندگان این سند هنوز اجرایی نشده است.

کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش از محورهای استیضاح

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش و وضعیت معیشت فرهنگیان از جمله محورهای دیگر استیضاح است.

وی درباره سایر محورهای استیضاح، توضیح داد: اجرایی نشدن نظام رتبه بندی معلمان، بی‌دقتی در تدوین کتب درسی، پرداخت نشدن مطالبات فرهنگیان و بی توجهی به مشکلات رفاهی آنان، بی‌توجهی به معلمان حق‌التدریس و کارشکنی در مسیر قانونی کردن بکارگیری آنها، نبود ضابطه در انتخاب مدیران و عدول از قانون، کاهش اعتبارات آموزش و پرورش به دلیل عدم تأثیرگذاری در دولت، کاهش شدید اعتبارات سازمان نوسازی مدارس، تضعیف دانشگاه فرهنگیان، بی‌توجهی و عدم توان اجرای برنامه‌ای ارائه شده به مجلس و جعل تاریخ در کتاب‌های درسی را می‌توان از جمله دلایل نمایندگان برای استیضاح وزیر دانست.

این نماینده مجلس ادامه داد: پایبند نبودن به برنامه ارائه شده در زمان اخذ رای اعتماد، بی‌توجهی به زبان مادری و ایجاد زمینه‌های افتراق در کشور به جای وفاق ملی و تاکید بر زبان روسی  از جمله مسائلی است که استیضاح‌کنندگان بر آن تاکید دارند.

تعداد امضاهای استیضاح از زمان اعلام وصول تغییر می‌کند

احمدی درباره تعداد امضاهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: از آنجایی که ممکن است برخی نمایندگان پس از اعلام وصول استیضاح وزیر امضا خود را پس بگیرند یا آن را امضا کنند؛ در نتیجه ممکن است تعداد امضاها از زمان اعلام وصول کم یا زیاد شده باشد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس عنوان کرد: براساس آیین نامه داخلی مجلس آقای بطحایی دوشنبه (29 مرداد) برای ارائه توضیحات در کمیسیون آموزش حاضر می‌شود.

اگر تعداد استیضاح کنندگان از 10 نفر کمتر شود استیضاح منتفی می‌شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند استیضاح، اضافه کرد: در صورتی که استیضاح‌کنندگان از توضیحات وزیر آموزش و پرورش قانع شوند و تعداد آنها از 10 نفر کمتر شود از طریق کمیسیون به هیات رئیسه مجلس اعلام خواهد شد که استیضاح منتفی است اما اگر تعداد کمتر از 10 نفر نشد طبق روال باید به هیات رئیسه اطلاع داده شود و وزیر پس از اعلام وصول در صحن علنی  حداکثر ظرف 10 روز بایستی برای توضیحات در صحن علنی مجلس حاضر شود.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها