{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، بیمه نکردن معلمان در مدارس غیردولتی را تخلف از قانون دانست.

بیمه نکردن معلمان در مدارس تخلف از قانون است

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عدم بیمه تعداد قابل ملاحظه‌ای از معلمان مدارس غیردولتی، گفت: افراد شاغل در مدارس غیردولتی از سه گروه تشکیل می‌شوند؛ دسته اول معلمان بازنشسته دولت که نیاز به بیمه ندارند، دوم؛ معلمانی که علاوه بر مشغول بودن در مدارس دولتی در مدارس غیردولتی نیز ساعاتی را تدریس می‌کنند و گروه سوم نه بازنشسته هستند و نه شاغل در جاهای دیگر و این کار تنها شغل آن‌ها است لذا باید بیمه شوند.

آموزش و پرورش مدارس را مجبور به پرداخت حق و حقوق معلمان کند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمه بازنشستگی، بیمه درمان و... باید برای این دست از معلمان انجام گیرد و با مدارس غیردولتی متخلف که از بیمه آن‌ها سر باز می‌زنند برخورد شود، افزود: به‌یقین مدیران مدارسی که به ناظران آموزش و پرورش لیستی متفاوت از نیروهای خود ارائه می‌دهند تا از بیمه این نیروها فرار کنند، مغایر با قوانین رفتار می‌کنند بنابراین آموزش و پرورش باید شیوه نظارت خود را تغییر داده تا آ‌ن‌ها مجبور به پرداخت حق و حقوق نیروهای خود شوند.

وی بیان کرد: همه قوانین و مقررات یک فرد شاغل باید برای معلمان شاغل در مدارس دولتی رعایت شود و مدارس غیردولتی باید در جایگاه بخش خصوصی نیروهای خود را حمایت و پشتیبانی کند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کارکنان مدارس به دو صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت مشغول هستند که نیروهای تمام‌وقت باید از مزایای کامل بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند و نیروهای پاره‌وقت نیز متناسب با ساعاتی که کار می‌کنند، بیمه شوند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها