{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس با تاکید بر اینکه در آموزش و پرورش نمی‌شود در لحظه برای مشکلات و مسائل همان سال فکر کرد، گفت: تأمین کاغذ برای کتب درسی باید دو سال زودتر انجام می‌شد.


آموزش و پرورش باید دو سال زودتر به فکر می‌بود
بیشتر بخوانید

حمیدرضا حاجی ‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت  درباره خبری مبنی بر کمبود کاغذ برای چاپ کتب درسی سال ۹۸گفت: چنین مواردی باید از قبل سازماندهی و برنامه‌ریزی و برای آن تدبیر شود تا بر اساس آن، چاپ و توزیع کتب در اول مهرماه با مشکلی مواجه نشود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش در چنین موضوعاتی باید دو سال زودتر فکر و برنامه‌ریزی می‌کرد تا در آستانه انجام تمهیدات برای چاپ کتب درسی سال بعد خود با مشکل روبرو نباشد.

مسئولان آموزش و پرورش باید پیش‌بینی‌های لازم را می‌داشتند

وی با بیان اینکه در طول دهه‌های گذشته آموزش و پرورش همیشه باید دو سال زودتر کاغذ مورد نیاز خود را تهیه می‌کرد، ادامه داد: مسئولان باید پیش‌بینی‌های لازم در هر حوزه‌ای را داشته باشند، حتی باید بحران کاغذ را پیش‌بینی می‌کردند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در آموزش و پرورش نمی‌شود در لحظه برای مشکلات و مسائل همان سال فکر کرد، گفت: چاپ کتاب درسی زمان‌بر است لذا باید مسئولان به دنبال راه حلی برای تامین اعتبارات لازم و تهیه کاغذ مورد نیاز باشند.

وقتی قیمت دلار از 3700 تومان به 18 هزارتومان می‌رسد، پولش کجا می‌رود؟! آن را برای همین موارد خرج کنند

حاجی بابایی توضیح داد: دولت باید همراهی لازم را در این موضوع داشته باشد؛ اگر می‌توانند از محل بودجه‌های متمرکز هزینه این کار را پرداخت کنند یا اگر مانع قانونی دارند، مصوبه‌ای بیاورند تا مجلس در مورد آن اظهارنظر کند.

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پاسخ به اینکه کاغذ کتاب‌های درسی وارداتی است، گفت: دولت اعتباری در اختیار دارد؛ وقتی قیمت دلار از 3700 تومان به 18 هزارتومان می‌رسد، پولش کجا می‌رود؛ آن را برای همین موارد خرج کنند.

به گزارش خانه ملت؛ سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش کشور با اشاره به اینکه برای تولید و چاپ کتب درسی سال ۹۸ با کمبود کاغذ روبرو هستیم، گفته است: برای سال ۹۸ حدود ۴۰ درصد کمبود کاغذ داریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون