{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان در کمیته اجتماعی دولت خبر داد.

تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان در مجلس

جبار کوچکی‌نژاد در رشت اظهار داشت:‌ در حال حاضر حدود 3 هزار نفر اعم از حق‌التدریسی،‌ نیروهای نهضت سواد آموزی و یا آموزش دهنده در سطح استان گیلان وجود دارند که باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف آنان اقدام شود. وی با بیان اینکه حدود هزار و 100 نفر نیروی حق‌التدریسی بلاتکلیف در گیلان وجود دارد عنوان کرد: با توجه به نیاز شدید مجموعه آموزش و پروش کشور می‌توان از این نیروها در بخش‌های پرورشی،‌ مشاوره و حتی مدیریت و معاونت استفاده کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس نیاز کشور در حوزه نیروهای آموزشی را در سال‌های آینده بسیار چشمگیر اعلام کرد و گفت: با توجه به بازنشستگی بیش از 400 هزار فرهنگی در سال‌های آتی،‌ می‌توان از همین نیروهای حق‌التدریسی و یا آموزش‌‌دهنده‌ها برای تأمین نیازهای آموزشی استفاده کرد.

کوچکی‌نژاد به اجرای طرح نظام رتبه‌بندی معلمان و وعده‌ دولت‌های مختلف در این مورد نیز اشاره کرد و اظهار داشت: نظام رتبه‌بندی معلمان از نیازهای اساسی جامعه فرهنگیان است به همین علت بنده در مجلس هشتم به تدوین و تقدیم لایحه آن توسط دولت اصرار بسیار زیادی داشتم. وی دادن یکسری وعده‌های غیرواقعی توسط دولت فعلی به فرهنگیان را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد: به جهت اهمیت بالای موضوع نظام رتبه‌بندی معلمان،‌ مجلس در ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه دولت را موظف کرد تا لایحه اجرای این طرح را تهیه و به مجلس ارسال کند.

نماینده مردم رشت در مجلس از اخطارهای فراوان مجلس به وزیر آموزش و پرورش و عزم نمایندگان برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان سخن گفت و عنوان کرد: طبق پیش‌بینی‌ها و بررسی‌های انجام شده در مجلس اجرای طرح نظام رتبه‌بندی معلمان به حدود 15 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان در کمیته اجتماعی دولت خبر داد و ابراز داشت: مشخص شدن روش تدریس و مسیر رشد در کنار ارتقاء منزلت اجتماعی فرهنگیان و افزایش حقوق و دستمزد از جمله مزیت‌های اجرای طرح نظام رتبه‌بندی معلمان است.
 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها