{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در همه جای دنیا دغدغه های شغلی معلمان را به حداقل می رسانند تا آنها تمرکز صرف شان بر آموزش و تربیت باشد، اما متاسفانه در کشور معلمان هم دغدغه حقوق، هم دغدغه امنیت شغلی و هم دغدغه بازنشستگی خود را دارند.

همسان سازی حقوق و بیمه فراگیر برای معلمان/رسیدگی جدی به مطالبات فرهنگیان
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

ناهید تاج الدین با اشاره به اعتراض معلمان طی روزهای گذشته، اظهار کرد: رضایت شغلی معلمان اثر مستقیمی بر روند تربیتی و آموزشی جامعه می گذارد و بسیار سرنوشت ساز است، بنابراین نباید از کنار آن بی تفاوت عبور کنیم.

تاج الدین افزود: بسیاری از آسیب های اجتماعی امروز ناشی از آسیب‌های نظام تربیتی است و معلمان و البته رضایت شغلی آنها جایگاه بسیار مهمی در نظام تربیتی دارند.

وی ادامه داد: در همه جای دنیا دغدغه های شغلی معلمان را به حداقل می رسانند تا آنها تمرکز صرف شان بر آموزش و تربیت باشد، اما متاسفانه در کشور معلمان هم دغدغه حقوق، هم دغدغه امنیت شغلی و هم دغدغه بازنشستگی خود را دارند و هر سه طیف معلمان، حق التدریسی ها و معلمان بازنشسته همیشه معترض بوده اند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید برای ۱۳.۵ میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم و از همه مهم‌تر سرمایه انسانی ارزش بیشتری قائل شویم و مواردی چون همسان سازی حقوق آموزگاران و معلمان بازنشسته، داشتن بیمه کارآمد و فراگیر، ایمن‌سازی مدارس، آموزش رایگان و اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی، توقف پولی‌سازی مدارس و افزایش سهم آموزش در بودجه سال ۹۸ را که از مطالبات معلمان است جدی تر دنبال کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون