{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در حالیکه پیش از این مسئولان وزارت آموزش و پرورش از پرداخت بخشی از مطالبات معلمان از جمله حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی و حق‌التدریس شاغلان تا پایان سال ۹۷ خبر داده بودند اما تا این لحظه این کار هنوز محقق نشده است.

هفته آینده مطالبات فرهنگیان پرداخت می شود؟
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

بخشی از معلمان خرید خدمات آموزشی از مهر سال 97 تا به امروز ریالی حقوق دریافت نکرده‌اند، معلمان رسمی هم که ساعات حق‌التدریس برای آنها به عنوان اضافه کار محسوب می‌شود از ابتدای مهر تا‌کنون ریالی از این اضافه کار را دریافت نکرده‌اند.

البته این شیوه مرسوم آموزش و پرورش است و فقط به سال 97 اختصاص نداشته است، شیوه‌ای که با ماه‌ها تأخیر برای پرداخت مطالبات معلمان همراه است.

در شرایطی که وضعیت اقتصادی جامعه به گونه‌ای است که افزایش قیمت‌ها، عمده اقشار متوسط جامعه را دچار آسیب کرده، تأخیر در پرداخت مطالبات معلمان آنها را با مشکلاتی مواجه ساخته است.

معلمان خرید خدمات آموزشی که بیش از 7 ماه است ریالی حقوق نگرفته‌اند برای گذران زندگی مجبور هستند تا پس از ساعات مدرسه به شغل دیگری مشغول شوند این درحالی است که آموزش و پرورش از این افراد برای اداره کلاس‌های درس در مناطق محروم و روستایی بهره می‌برد.

پیش از این مسئولان آموزش و پرورش از شخص وزیر تا معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفته بودند، بخشی از مطالبات تا پایان سال 97 واریز خواهد شد.

علی الهیار ترکمن؛ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفته بود، 4 ماه خرید خدمات آموزشی، 3 ماه حق‌التدریس شاغلان رسمی، 3 ماه اضافه کار پرسنل و تمام مطالبات سال 96 تا پایان سال 97 پرداخت می‌شود.

البته برخی معلمان خرید خدمات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان از واریز 1.5 میلیون تومان به حسابشان برای مطالبات مربوط به مهر تا اسفند سال تحصیلی جاری خبر دادند.

برخی دیگر از معلمان خرید خدمات استان اصفهان و یزد نیز از عدم واریز معوقات مربوط به چندین ماه حقوق خود با ورود به سال 98 می‌گویند.

علی الهیار ترکمن؛ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اسفند 97 گفته بود: برخی مطالبات مانند خرید خدمات آموزشی، حقوق معلمان خارج از کشور، حق‌التدریس شاغلان، اضافه کار پرسنل اداری و برخی معوقات از سال 96 مانند حق‌الزحمه امتحانات و مواردی از این دست منوط به تخصیص اعتبار است که خوشبختانه تخصیص اعتبار را از سازمان برنامه گرفتیم و در خزانه است که اگر آن را هر چه زودتر پرداخت کند این موارد هر چه زودتر تسویه حساب خواهد شد تجربه نشان داده که این معوقات معمولاً در روزهای پایانی سال پرداخت می‌شود البته در مواردی که ذکر شد قطعاً پیش از پایان سال کار پرداختی خواهیم داشت.با توجه به صحبت‌های وزیر آموزش و پرورش باید منتظر ماند تا در هفته آینده بخشی از مطالبات فرهنگیان به حساب آنها واریز شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون