{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

جانشین رئیس بسیج جامعه پزشکی:

بیش از ۱۰۰ موکب درمانی بسیج جامعه پزشکی در مسیر پیاده‌روی اربعین برپا می‌شود

بیش از ۱۰۰ موکب درمانی بسیج جامعه پزشکی در مسیر پیاده‌روی اربعین برپا می‌شود
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:
دکتر احمدی در گفت‌وگو با سینانیوز،  با اشاره به اقدامات بسیج جامعه پزشکی برای خدمت‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین در مسیر پیاده‌روی اربعین اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی هرساله به عنوان یک نهاد مردمی و انقلابی در کنار سایر نهادها که در پیاده‌روی اربعین نیازهای بهداشتی درمانی زائران اباعبدالله الحسین را پوشش می‌دهند از مدت‌ها قبل برای تشکیل موکب‌های بهداشتی و درمانی اقدام کرده است.

 

وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ موکب درمانی بسیج جامعه پزشکی با کمک رده‌های استانی و با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، هلال احمر و تامین اجتماعی در مسیر پیاده‌روی اربعین برپا می‌شود.

 

۳۵۰ کادر درمانی در مسیر راهپیمایی اربعین

 

احمدی اظهار کرد: بیش از ۳۵۰ نفر تاکنون تیم‌بندی شدند تا به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی کنند و تیم‌های خدمت‌رسان از ۱۷ تا ۳۰ مهر ماه در مسیر راهپیمایی اربعین برای خدمت‌رسانی به زائران در موکب‌ها مستقر هستند.

 

جانشین بسیج جامعه پزشکی اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی با همکاری سمن‌ها و نهادهای مردمی تلاش کرده است تا امسال برای اولین بار در مسیر راهپیمایی اربعین سید و سالار شهیدان میز تخصصی پزشکی برای خدمت‌رسانی به زائران تدارک ببیند.

 

وی در ادامه درباره جزئیات طرح میز تخصصی پزشکی در مسیر راهپیمایی اربعین بیان کرد: زائران سیدوسالار شهیدان در مسیر پیاده‌روی اربعین نیازمند خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی هستند، به همین دلیل میز خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی را در مسیر راهپیمایی اربعین قرار دادیم.

 

استقرار میز طب سنتی در مسیر پیاده روی اربعین حسینی

 

احمدی ادامه داد: همچنین میز طب سنتی در مسیر راهپیمایی اربعین در نظر گرفتیم تا پزشکان متخصص طب سنتی توصیه‌های لازم برای پیشگیری از بیماری به زائران را بیان کنند و این میزهای تخصصی پزشکی در نجف و کربلا مسیرهای پیاده‌روی اربعین و حرمین امامین شریفین در کاظمین و سامرا مستقر شده‌اند و تیم‌های خدمت‌رسان به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون