{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

تقریبا تمام جوامع برای رسیدن به پیشرفت و رشد به نیروهای جوان خود نیاز دارند. در حقیقت جوانان کشور هستند که دوشادوش یکدیگر قدم برمی دارند و با تکیه بر دانش، مهارت، پتانسیل و انرژی در عرصه های مختلف حاضر شده و موجب رشد جامعه و توسعه اقتصادی آن می شوند.

کارآفرینی یا کلاهبرداری؟ کدامیک به میثم شکری ساز مربوط است؟

تقریبا تمام جوامع برای رسیدن به پیشرفت و رشد به نیروهای جوان خود نیاز دارند. در حقیقت جوانان کشور هستند که دوشادوش یکدیگر قدم برمی دارند و با تکیه بر دانش، مهارت، پتانسیل و انرژی در عرصه های مختلف حاضر شده و موجب رشد جامعه و توسعه اقتصادی آن می شوند.

اما در این میان افرادی هستند که نه تنها هیچ تلاشی برای رشد و پیشرفت کشور نمی کنند بلکه برای مدیران و کارآفرینانی که با تلاش و پشتکار فراوان قدم برمی دارند، سنگ اندازی می کنند. این روزها بسیار شاهد این هستیم که مدیریت در حوزه های مختلف در بسیاری از موارد به دست جوانان سپرده شده و به کمک توانایی ها و مهارت های آن ها و عملکرد خوب شان مشکلات زیادی رفع شده و رشد چشمگیری نیز به وجود آمده. شاید بگویید این گونه که همه چی خوب است و جامعه روز به روز پیشرفت می کند، اما این تنها بخشی از ماجراست. این افراد همیشه هم نمی توانند به راحتی در این مسیر قدم بردارند، همیشه کسانی هستند که به دلیل نرسیدن به آرزوها و رویاهای خود به دنیال خراب کردن نام افراد موفق هستند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه با یکی از مدیران جوان کشور، میثم شکری ساز آشنا شده، فعالیت های او را بررسی کرده و برخی شایعات پیرامون را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

میثم شکری ساز، کارآفرین جوان کیست؟

طبق بررسی ها انجام شده ومشاهده ی بیوگرافی های مدیران جوان کشور، نظرمان به یکی از این افراد که به عنوان کارآفرین برتر نیز شناخته می شود، جلب شد به همین دلیل هم قصد داریم شما را نیز با او آشنا کنیم. میثم شکری ساز، یکی از مدیران و کارآفرینان جوانان کشور است که در 29 فروردین ماه سال 1365 متولد شد. وی درحال حاضر مدیر عامل هولدینگ بزرگ پارس پندار نهاد بوده و در حوزه های اقتصادی، تجاری و علمی و پژوهشی فعالیت های مختلفی انجام می دهد.

این مدیر جوان در اکثر مصاحبه ها و کنفرانس های مختلف به این موضوع اشاره می کند که همیشه به دنبال کسب علم و دانش بوده تا به کمک آن به موفقیت های بزرگ و بسیاری در زندگی کاری و شخصی خود دست یابد. وی دارای مدرک دکترای کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسی ارشد مدیریت MBA از دانشگاه امیر کبیر تهران و اشتنبایس آلمان و کارشناسی مهندسی صنایع می باشد. همچنین با بررسی بیشتر به این موضوع دست یافتیم که ایشان فعالیت های علمی پژوهشی بسیاری انجام داده و بیش از 20 عنوان مقاله پژوهشی با عناوین مختلف از وی منتشر شده است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم؛ نقش آموزش الکترونیک در کارآفرینی، تاثیر آموزش الکترونیکی در فرهنگ کارآفرینی، عوامل موثر بر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تجارت الکترونیک بر رشد اقتصادی شرکت های کارآفرین، بررسی جهت گیری کارآفرینانه و قابلیت های بازاریابی بر عملکرد سرمایه گذاری های جدید.

اما این مدیر جوان تنها به مدیریت مجموعه پارس پندار نهاد و کسب و کارهای کوچک و بزرگی که زیرمجموعه آن است اکتفا نکرده و در رزومه اش همچنین به نویسندگی و مترجمی نیز اشاره شده است. وی از سال 1389 تا 1398 به تالیف و ترجمه ده ها کتاب پرداخته، از جمله این کتاب ها می توان به بازاریابی نوگرا، مذاکره با دستان خالی و استوار، توهم باهوشی 1 و 2، بازاریابی گوریلی اشاره کرد. همچنین درحال حاضر نیز چند عنوان کتاب  از وی با موضوعات مخلف مدیریت، روانشناسی، بازاریابی و کار آفرینی در حال گذراندن مراحل چاپ و نشر می باشند. وی در طول سال های فعالیت خود، موفقیت ها و دستاوردهای بسیاری را کسب کرده است. از آن جمله می توان به انتخاب وی به عنوان مدیر برتر فناوری اطلاعات کشور در سال 1396 اشاره کرد.

بررسی جهان نیوز درباره کلاهبرداری شکری ساز

با سایر فعالیت های میثم شکری ساز آشنا شوید

با توجه به تجربه ای که میثم شکری ساز در حوزه های مدیریت و کسب و کار دارد، یکی از برجسته ترین مشاوران کشور در حوزه مدیریت، بازاریابی و منابع انسانی نیز می باشد و عملکرد قابل توجهی در این حوزه ها داشته و دارد. شایان ذکر است که در مجموعه های تحت مدیریت دکتر میثم شکری ساز بیش از 500 نیروی متخصص در بیش از 15 مرکز و نمایندگی این هولدینگ در شهرهای مختلف مشغول به کار می باشند. درحقیقت او را می توان به عنوان یکی از افرادی که توانسته در این اوضاع اقتصادی متغیر زمینه اشتغال صدها نیروی جوان و جویای کار را فراهم کند، داست. همچنین ایشان سوابق اجرایی طولانی و مختلفی داشته که در زیر به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم: مدیر عامل و رییس هیأت مدیره مجتمع آموزشی پارس پندار نهاد، مدیرعامل و رییس هیات مدیره مرکز توسعه آموزش های مجازی پارس، رییس کنسرسیوم ارزیابی و اعتبارسنجی شرکت ها (کاوش)، رییس موسسه نشر دیجیتال پارسیان، رییس موسسه نشر دیجیتال پارسیان دانش پندار علم گستر، رییس انتشارات پارسیان دانش پندار، رییس پایگاه خبری پژوهش نیوز و مدیر عامل موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت.

چه اتهاماتی به میثم شکری ساز وارد شده؟ آیا آن ها صحت دارند؟

در هر کشور و جامعه ای افرادی هستند که آن طور که باید و شاید نتوانستند به آرزوهای خود جامه ی عمل بپوشانند، رویاهای شان را به واقعیت تبدیل کنند و در عرصه های مختلف حضور داشته باشند و همه هم از این موضوع باخبر هستند. اما این ناکامی ها سبب شده که برخی از آن ها در راه افراد موفق و افرادی که به جایگاه خوبی رسیدند سنگ اندازی کنند. در یکی از حاشیه های اخیر که پیرامون فعالیت های میثم شکری ساز پیش آمده، وی به کلاهبرداری و جعل مدرک متهم شده است. مشخص نیست این ادعاها واقعی بوده یا صرفا تخریباتی در جهت سنگ اندازی بوده اند. به همین دلیل هم به بررسی این موضع پرداختیم و به نتایج بسیار جالبی دست یافتیم.

در بررسی مجموعه های تحت مدیریت میثم شکری ساز، مشکلی در فعالیت های آن ها مشاهده نشد و تمامی فعالیت های آن ها مطابق با مجوزات و اعتبارنامه های رسمی است. از جمله این مجوزها می توان به مجوز سازمان فنی و حرفه ای، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان ملی استاندارد، مجوز نشر دیجیتال از مرکز توسعه فناوری اطلاعات، مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت، مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد و مجوزهای مربوطه دیگر اشاره کرد. برخی از این مجموعه ها همچنین در طول فعالیت های خود، به موفقیت های بسیاری دست یافته و افتخارات مختلفی کسب کرده اند. از مهم ترین آن ها می توان به دریافت؛ گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان در دو سال متوالی و گواهینامه برگزیده همایش های ملی فناوری اطلاعات توسط مرکز توسعه آموزش های مجازی پارس اشاره کرد.

شایان ذکر است که مراجع رسمی هیچ گونه واکنشی نسبت به این اتهامات نداشته و هیچ شاکی حقیقی و حقوقی نیز در این زمینه وجود ندارد. هر چند وجود مدارک و اسناد این اتهامات و ادعاها نیز هنوز در هاله ای از ابهام است. اما این مدیر جوان نیز بیکار ننشسته و برای حفظ آبروی نام خود، مجموعه های تحت مدیریتش و کارمندان خود علیه این افراد اقدام قانونی انجام داده و به دلیل اتهام، دروغ و تهمت از آن ها شکایت کرده و با رای قاطع دادگاه برخی از فعالیت های مجازی آن ها متوقف شده است. به نظر می رسد این حاشیه ها همان سنگ اندازی ها در راه جوانان شایسته و لایق کشور است که تمامی هم نداشته و گاها شاهد آن هستیم.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها