{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

انیسه وطن دوست مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، درباره نقش ویتامین ها در کاهش ابتلا به کرونا توضیح داد.

برای جلوگیری از ابتلا به کرونا این ویتامین ها را بخورید!

ویتامین هایی که احتمال ابتلا به کرونا را کاهش می دهند. مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: احتمال ابتلا به کرونا با کمبود ویتامین C و Dمصرف روزانه ۳ واحد از گروه سبزی‌ها به جز سبزیجات نشاسته‌ای و حداقل دو واحد میوه به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های تنفسی به ویژه بیماری کرونا توصیه می‌شود.

انیسه وطن دوست با بیان این که مصرف پیاز خام همراه غذا را در شرایط کنونی فراموش نکنید، تاکید کرد: از مصرف سوسیس، کالباس و دیگر فست فودها و غذاهای چرب و سنگین به شدت پرهیز کنید.

وطن پرست گفت: مصرف سالاد همراه با آب لیموترش تازه یا آب نارنج، هویج، کدوحلوایی، سبزی تازه و ... را به طور حتم در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید.

او نسبت به مصرف غذاهایی که به طور کامل پخته نمی‌شود، هشدار داد و توصیه کرد: از منابع پروتئین نظیر حبوبات، تخم مرغ و ... استفاده کرده و از خوردن غذا و مایعات در مکان‌های نامطمئن به شدت خودداری کنید.

وطن دوست به اهمیت خواب و استراحت کافی هم اشاره کرده و گفت: به مصرف غذاهای کم حجم و پرکالری توجه ویژه داشته باشید و سالاد کاهو و کرفس را به دلیل تامین نیاز بخشی از مایعات بدن فراموش نکنید.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها