{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه بستری های کرونایی استان به ۴۵۰ نفر رسیده است، گفت: افراد با کوچکترین علائمی از جمله آبریزش بینی، درد عضلانی، خستگی، کوفتگی و تب سریعا با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

هشدار/ با این علائم ؛ هم کرونا دارید هم آنفلونزا
دکتر آبتین حیدرزاده از بستری شدن ۷۵ بیمار جدید کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اظهار کرد: در مجموع ۴۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند.وی مهمترین عامل در افزایش مبتلایان کرونایی و بستری ها را بی توجهی به پروتکل های بهداشتی به ویژه عدم ماسک زدن دانست و افزود: ماسک زدن به تنهایی کافی نیست و باید فاصله دو متری نیز رعایت شود.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به شباهت روش انتقال ویروس آنفلوانزا و کروناویروس، خاطرنشان کرد: در فصل سرد سال قرار داریم و سرماخوردگی، آنفلوانزا و اکنون کرونا جزو شایع ترین بیماری های این ایام هستند.
حیدرزاده، با بیان اینکه آنفلوانزا و کرونا بیماری تنفسی هستند، گفت: استفاده از ماسک در کلیه فضاها اعم از باز و بسته الزامی است و علاوه بر جلوگیری از ابتلا به کرونا، از ابتلا به آنفلوانزا نیز پیشگیری می کند. همچنین شستن دست ها با آب و صابون نیز حتما باید انجام شود.
وی با بیان اینکه کادر پزشکی آموزش های لازم را درباره تفاوت بیماران کرونایی و آنفلوانزایی کسب کرده اند، یادآور شد: افراد با کوچکترین علائمی از جمله آبریزش بینی، درد عضلانی، خستگی، کوفتگی و تب سریعا با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند.
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها