{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

برگ زیتون ابتدا در مصر باستان مورد استفاده دارویی قرار گرفته است. برای استفاده از خواص عرق برگ زیتون شیوه های بسیار مختلفی موجود است.

تأثیر شگفت انگیز عرق برگ زیتون در روزهای کرونایی!
برگ زیتون  ابتدا در مصر باستان مورد استفاده دارویی قرار گرفته است. برای استفاده از خواص عرق برگ زیتون شیوه های بسیار مختلفی موجود است.زیتون خود به تنهایی سرشار از خواص دارویی متنوع است.

 

آشنایی با خواص عرق برگ زیتون

در مورد فواید و خواص زیتون مطالب و اطلاعات زیادی در اینترنت موجود است ولی عرق برگ زیتون اندکی مورد کم توجهی قرار گرفته است.

زیتون خود به تنهایی سرشار از خواص دارویی متنوع میباشد و همان طور که می دانیم زیتوین یکی از عوامل مهم در جوان سازی و احیای تازگی و شادابی پوست میباشد ، یکی از خوبیهای زیتون استفاده و کاربری های متفاوتش است که حتی میتوان از فواید برگ درخت آن هم برخوردار شد، در ادامه مطلب می خواهیم به خواص عرق برگ زیتون بطور کلی بپردازیم.

برگ زیتون  ابتدا در مصر باستان مورد استفاده دارویی قرار گرفته است. برگ زیتون دارای بسیاری از ترکیبات زیست فعال و خواص آنتی اکسیدانی، ضد فشار خون است،

بسیاری از پژوهش های ثابت کرده اند که عرق برگ زیتون و یا عصاره آن یک داروی گیاهی بسیار قدرتمند است که سبب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و افزایش انرژی عمومی بدن میشود . در این مطلب خواص عرق برگ زیتون ذکر شده است.

خواص عرق برگ زیتون

√ برگ زیتون به علت خواصی که دارد میتواند با ویروس ها مبارزه کند، از این جهت برای بیماری های ویروسی بسیار مطلوب است.

√ عرق برگ زیتون برای مبارزه با چاقی مفید است.

√ عرق برگ زیتون برای بهبود عملکرد قلب و عروق مفید است.

√ عرق برگ زیتون به تنظیم قند خون و فشار خون کمک شایانی می کند.

√ عرق برگ زیتون برای جلوگیری از سرطان مفید است.

√ عرق برگ زیتون به استخوان سازی کمک می کند.

√ عرق برگ زیتون خواص ضد باکتری و ضد ویروسی دارد.

√ عرق برگ زیتون دارویی ضد سرما خوردگی است.

√ عرق برگ زیتون برای بهبود عملکرد جنسی مناسب است.

√ عرق برگ زیتون برای بهبود اختلال های حرکتی مفید است.

خواص عرق برگ زیتون,فواید عرق برگ زیتون,نحوه مصرف عرق برگ زیتون

 عرق برگ زیتون سبب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شود

روشهای خانگی استفاده از عرق برگ زیتون

برای استفاده از خواص عرق برگ زیتون شیوه های بسیار مختلفی موجود است که در ادامه مطلب به بعضی از انها اشاره خواهد شد.

الف) استفاده از عرق برگ زیتون برای سلامت پوست

برای این منظور میتواند 10 الی 15 قطره عرق برگ زیتون را به کرم دست و صورت خود اضافه کرده و استفاده کنید. توصیه میشود برای جلوگیری از تداخل با مواد شیمیایی موجود در کرم ها و مواد آرایشی، 10 الی 15 قطره عرق برگ زیتون را در نیم لیوان آب بریزید و پس از شست و شوی صورت، با پنبه بصورت خود بمالید و اجازه دهید دست کم نیم ساعت بر روی پوست بماند.

ب) استفاده از عرق برگ زیتون برای سلامت دهانعرق برگ زیتون میتواند برای درمان بسیاری از مشکلات دهان و دندان موثر باشد. برای این منظور میتوانید 5 قطره از این عرق دارویی را بر روی خمیر دندان خود بچکانید و مسواک بزنید.

ج) کپسول برگ زیتون

عصاره برگ زیتون بصورت کپسول و یا قرص ژله ای نرم دردسترس است که میتوانید برای افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و افزایش سلامت قلب، از این کپسول ها استفاده کنید.

د) استفاده بصورت چای و دمنوش

می توانید چند قطره از عرق برگ زیتون را به چای خود اضافه کرده و بنوشید و یا می توانید برگ های خشکیده زیتون را بصورت دمنوش کیسه ای تهیه کرده و میل کنید.

تداخل دارویی عرق برگ زیتون

این داروی گیاهی میتواند با بعضی از داروهایی که در حال مصرف کردن هستید تداخل ایجاد کرده و سبب پیدایش عوارض جانبی ناخواسته شود. برای جلوگیری از این عوارض جانبی و تداخلات، قبل از استفاده دارویی از عرق برگ زیتون، حتماً با پزشک و یا متخصص طب سنتی مشورت کنید.

- عرق برگ زیتون با داروهای کاهش فشار خون مثل کاپتوپریل و آتنولول تداخل دارد.

- عرق برگ زیتون با داروهای کاهش قند خون مثل متفورمین تداخل دارد.

- این داروی گیاهی میتواند اثرات داروهای رقیق کننده خون را افزایش داده و خطرناک باشد. داروهایی مثل وارفارین، آسپرین، پلاویکس و …

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها