{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

فرشته حسینی عکس جدیدی را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری مه شو: فرشته حسینی متولد ۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۶ در تهران، بازیگر افغان‌‌تبار سینما و تئاتر ایران است. فرشته حسینی از پدر و مادری مهاجر و افغان‌تبار در تهران متولد شد. فرشته حسینی از دانش‌آموختگان اصغر محبی، مهتاب نصیرپور، محمد رحمانیان بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران است. فرشته حسینی فعالیت هنری‌اش را زمانی که ۹ سال داشت، آغاز کرد. نوید محمدزاده در اردیبهشت ۱۴۰۰، با انتشار پستی در اینستاگرام رابطه خود را با فرشته حسینی اعلام کرد.

فرشته حسینی

 

عکس جدید فرشته حسینی در فضای مجازی

فرشته حسینی، بازیگر سینما و تئاتر عکس جدیدی در فضای مجازی منتشر کرد. فرشته حسینی در این عکس کنار یکی از دیگر بازیگران سریال قورباغه دیده می‌شود.

فعالیت حرفه‌ای فرشته حسینی

فرشته حسینی بازیگری را از کودکی و حدود 9 تا 12 سالگی با تئاتر آغاز کرد. فرشته حسینی با فیلم رفتن ساخته برادران محمودی در سال 95 به سینما آمد و این فیلم برایش موفقیت‌های زیادی به همراه داشت و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره مراکش را به ارمغان آورد.

فرشته حسینی از کارگردان‌ها و بازیگران ایرانی همواره دفاع و حمایت می‌کند. فرشته حسینی در برابر سوال شیطنت آمیز مجری تلویزیون طلوع که از او درباره تجربه‌اش از تحقیر شدن در ایران پرسید، گفت: شاید باورتان نشود در زمانی که در فیلم سینمایی کار می‌کردم، هموطنان افغانستانی مرا به دلیل اینکه یک دختر هستم تحقیر می‌کردند، اما از زمانی که در ایران فعالیت هنری دارم یک روز هم تحقیر نشدم. کارگردان‌ها و بازیگران ایرانی مرا تشویق می‌کردند.

فرشته حسینی

گلایه‌های فرشته حسینی از نگاه‌های نژادپرستانه

اگرچه فرشته حسینی در برنامه زنده تلویزیونی، در دفاع از هنرمندان و سینماگران ایرانی برآمد، اما همواره از نگاه‌های تبعیض آمیزی که در جامعه نسبت به پناهجویان افغان وجود دارد، گلایه داشته است.

چندی پیش این بازیگر، دل‌نوشته‌ای را در فضای مجازی منتشر ساخت که متن آن به این شرح بود: «متولد ایرانم، از پدر و مادری افغانستانی. چی باعث می‌شود کسی فکر بکند من نباید از حقوق انسانی بهره‌مند باشم؟ چه کسی تصمیم می‌گیرد که اجازه داشتن عزت نفس، حقوق برابر و آرامش رو به من ندهد؟ چی باعث می‌شود وقتی می‌خواهید کسی رو مسخره کنید بگویید مثل افغانیا می‌ماند؟ چی توی من وجود دارد که آنقدر شما رو آزار می‌دهد؟»

در بخش دیگری از این دل‌نوشته آمده بود: «این مرزها قرار نیست که تعیین بکند که چه کسانی رو باید دوست داشته باشیم و از چه کسایی متنفر باشیم بدون این که ارتباطی برقرار شده باشد. قرار نیست هیچ مرزی مانع عشق ورزیدن و احترام بشود.»

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها