{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

هزینه تحصیل در اتریش نسبت به کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است. به همین دلیل دانشجویان متعددی از سراسر دنیا به ویژه ایران، به این کشور مهاجرت می کنند. مهاجرت تحصیلی به اتریش یکی از رایج ترین راه هایی است که به راحتی می توانید به اتریش و وین برسید و بعد از اتمام تحصیل در این کشور بمانید و به کار مشغول شوید. در این مطلب قصد داریم نکات مهمی را در خصوص شهریه دانشگاه در اتریش و هزینه تحصیل در کشور اتریش را به شما ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

هزینه تحصیل در اتریش نسبت به کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است. به همین دلیل دانشجویان متعددی از سراسر دنیا به ویژه ایران، به این کشور مهاجرت می کنند. مهاجرت تحصیلی به اتریش یکی از رایج ترین راه هایی است که به راحتی می توانید به اتریش و وین برسید و بعد از اتمام تحصیل در این کشور بمانید و به کار مشغول شوید. در این مطلب قصد داریم نکات مهمی را در خصوص شهریه دانشگاه در اتریش و هزینه تحصیل در کشور اتریش را به شما ارائه دهیم.

شرایط تحصیل و هزینه تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش علاوه بر اینکه بسیار سودمند و مفید است؛ گاهی سختی های خود را به همراه خواهد داشت. شرایط تحصیل و هزینه تحصیل در اتریش نسبت به کشورهای همسایه خود کمتر است اما به هر حال نیازمند موقعیت مالی خوب و مناسب خواهد بود.

اتریش کشور کوچکی است اما دلایل زیادی وجود دارد که مردم سالانه برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند و در اکثر مواقع در اتریش می مانند. یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به اتریش وجود دانشگاه های با رتبه های بالا است. دیگر دلیل که می توان به آن اشاره کرد؛ قرار داشتن آثار هنری متعددی از هنرمندان بزرگ جهان در زمینه موسیقی و نقاشی است. در نتیجه علاوه بر مهاجرت، سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

 هزینه تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت است. برای مثال هر رشته در مقطع کارشناسی هزینه متفاوتی نسبت به همان رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارد. پس قبل از هر مسئله ای هزینه رشته و دانشگاه مورد نظر خود را بدانید و بعد برای اپلای کردن قدم بردارید. لاز است برآورد هزینه کنید و مطمئن شوید، که از پس هزینه تحصیل یا هزینه زندگی در اتریش بر می آیید یا خیر. باید خاطر نشان کرد که در حین تحصیل امکان کار تمام وقت نخواهید داشت و نمی توانید تمام هزینه های زندگی را درآورید. فقط حدود 10 تا 20 ساعت در هفته می توانید کارهای محدودی انجام دهید  نیمی از هزینه تحصیل و زندگی را تهیه کنید.

1

هزینه تحصیل در اتریش

 

شهریه دانشگاه های اتریش

خبر خوش این است که هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش به صورت نیمه رایگان خواهد بود و نیازی به پرداخت تمام شهریه نیست. برای پرداخت هزینه تحصیل دراتریش دانشجویان یا دانش آموزان باید هزینه ای بالغ بر 700 تا 750 یورو و 56 یورو بابت بیمه دانشجویی بپردازند. البته این ارقام به دلیل نوسانات دلار در ایران متغیر خواهد بود و ثابت نمی ماند.

اگر قصد دارید به دانشگاه های خصوصی بروید؛ هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بین 1000 یورو تا 40000 یورو در سال است.

مهمترین نکته این است که امکان دارد دانشجویانی که از کشورهای توسعه نیافته یا جهان سومی برای تحصیل به اتریش می روند، از پرداخت هزینه تحصیل در اتریش معاف شوند. یا فقط باید هزینه حق عضویت اتحادیه دانشجویی به مبلغ 18.70 یورو را پرداخت کنند.

کشورهایی که از دادن هزینه تحصیل معاف شده اند شامل موارد زیر است:

  • بنگلادش
  • افغانستان
  • یمن
  • کامبوج
  • مالدیو
  • میانمار
  • کشورهای آفریقایی
  • نپال
  • هائیتی

 

علاوه بر شهریه دانشگاه های اتریش، هزینه های جزئی تحصیلی نیز شامل حال دانشجویان می شوند. اعداد و ارقام این هزینه ها بسیار متغیر است اما با توجه به تحقیقات سال 2019؛ مالیات تسهیلات مسکن در اتریش ۹۰ یورو، هزینه لوازم تحصیل در اتریش مثل کتاب، جزوه و ... ۲۵۰ یورو بوده است.

2

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه زندگی دانشجویی در اتریش

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارید، ضروری است بدانید علاوه بر هزینه تحصیل، زندگی دانشجویی خرج داشته و باید تمام هزینه ها را بدانید. البته کیفیت زندگی در اتری بسیار بالاست به همین دلیل پولی که در اتریش خرج می کنید موازی پول توجیبی شما بوده و نیازی نیست نگران کم آوردن پول باشید. اما برای زندگی دانشجویی باید برنامه ریزی داشته و باشید تا آخر ماه مبلغی در جیبتان بماند. مانند هر کشوری زندگی و هزینه در ایالات مختلف اتریش بسیار متفاوت خواهد بود. اما به طور متوسط و با توجه به تحقیقاتی که در بین دانشجویان شهرهای وین و زالتسبورگ صورت گرفته؛ خرج ماهانه یک دانشجو از 850 تا 950 یورو خواهد بود. اما در شهرهای دیگری مثل گراتس و لینتس، هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی به مراتب کمتر و حدود 600 الی 840 خواهد بود.

 

در انتها باید یادآوری کنیم که تیم تخصصی Go2tr که سال ها در زمینه مهاجرت و تحصیل در اروپا فعالیت می کنند، یکی از مطمئن ترین راه ها برای مهاجرت تحصیلی شما خواهند بود. این تیم در هر حوزه ای اعم از مهاجرت تحصیلی، هزینه تحصیل، انتخاب رشته مورد نظر، مهاجرت کاری، اقدامات لازم جهت گرفتن اقامت دائم و Go2tr شما را راهنمایی می کنند.

مهاجرت یکی از سخت ترین و مهم ترین تصمیمات زندگی است که باید نزد افراد حرفه ای گرفته شود و با کمک آنها به مقصد مورد نظر رسید. در این راستا افراد سودجو زیادی به اخاذی پرداخته با پول های هنگفت شما را به اشتباه راهنمایی می کنند. اما تیم تخصصی … با سابقه طولانی مطمئن ترین مسیر را پیش روی شما می گذارند.

3

شهریه دانشگاه در اتریش

 

نتیجه گیری :

4

در پایان بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به یکی از موسسات حقوقی مهاجرت رسمی در کشور ایران مراجعه کنید. موسسه حقوقی Go2TR توانسته با جذب بیش از ۳۵۰  هزار نفر دنبال کننده در شبکه اجتماعی خود اطلاعات گسترده ای در زمینه مهاجرت برای علاقمندان تولید نماید.

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

گوناگون