{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یکی از سوالهای مسافرانی که میخواهند سفر های داخل ایران را تجربه کنند ، همین است: کجا بریم سفر؟ اگر سوال شما هم همین است ، بیایید با هم این مقاله را تا آخر بخوانیم ، مطمئن باشید با خیال راحت تصمیم نهایی سفرتان را خواهید گرفت.

کجا بریم سفر؟
بیشتر بخوانید
به گزارش پندار آنلاین:

یکی از سوالهای مسافرانی که میخواهند سفر های داخل ایران را تجربه کنند ، همین است: کجا بریم سفر؟ اگر سوال شما هم همین است ، بیایید با هم این مقاله را تا آخر بخوانیم ، مطمئن باشید با خیال راحت تصمیم نهایی سفرتان را خواهید گرفت.

مسافرت به شهر شیراز

دیدنیهای شیراز را به چند بخش می توان تقسیم کرد ، دیدنیهای طبیعت شیراز – دیدنیهای تاریخی – دیدنیهای فرهنگی شیراز و همگی به تنهائی می توانند مقصد نهایی یک سفر باشند ، هر شهری به غیر از شیراز هرکدام از این مواهب را داشت به عنوان یک مقصد بزرگ گردشگری شناخته می شد ولی شیراز انبوهی از اماکن دیدنی را در خود جای داده است و به قدری برخی آثار بزرگ و دیدنی هستند که سایر دیدنی های شیراز را تحت الشعاع قرار می دهد.

f2c1cf5f-217f-4fb8-ab9a-434e7dd2d255

برای ما ایرانیان دیدار از آثار تاریخی در تور شیراز همچون بازگشت به ذات خویش خوشایند و زیباست و ما را در کشاکش روزگار امروزامیدوارتر و استوارتر نگاه می دارد ، اما شیراز را بدون طبیعت شیراز سخت می توان تصور کرد و دیدن زیبائی های خدادادی آن همیشه انسان را به وجد می آورد.

شادی مردم خوب شیراز

براستی مردم شیراز بی واسطه این طبیعت چگونه می توانستند چنین شاعر و شاد باشند ، البته وجود شعرای بنام همچون سعدی وحافظ ویا حتی خواجوی کرمانی را فراموش نکنیم واینهمه مواهب باعث وجود شیراز شده است و براستی که دیدار این شهر هر چند کوتاه می تواند ما را مفتخر نماید و این نیز یکی از مواهب شیراز است برای این سرزمین و شاید از مواهب این سرزمین برای شیراز به هر طریق ما شما را دعوت می کنیم به دیدار تمام این زیبائی ها در تور تخصصی شیراز که سالهاست تخصص ماست و با افتخار با بهترین کیفیت وبرنامه ریزی برای شما اجرا می نمائیم . شما دعوتید برای دیدن  : باغ ارم - آرامگاه حافظ - آرامگاه سعدی - باغ جهان نما - دروازه قرآن- خواجوی کرمانی ارگ کریم خانی - نارنجستان قوام- بازار وکیل - حمام وکیل - مسجد وکیل - خانه زینت الملوک- سرای مشیر - تخت جمشید و نقشم رستم و پاسارگاد جان  ، زیبا ترین سفر همان سفر است که در آن لذت ببری وبیاموزی و مهارت کسب کنی و بر تجربه هایت بیافزائی و در پایان از اینکه این سفر را رفته ای بر خود ببالی و براستی سفر شیراز آژانس فارا گشت کوروش کبیر این پتانسیل را دارد که شما را در این موقعیت قرار دهد ، اکنون وقت این سفر است...

مسافرت به شهر یزد

یزد علاوه بر تاریخی و زیبا بودن ، بسیار خوشمزه هم هست. کمتر ایرانی ای هست که سوغات و خوردنی های خوشمزه یزد را نشناسد یا نخورده باشد! این شهر به اندازه یک کشور سوغات دارد! به همین دلیل است که یک گردشگر تور یزد وقتی به یزد سفر می کند می ماند که کدام سوغاتی را انتخاب کند! به این می گویند یک مشکل دلپذیر و شیرین! نمی توانیم تمام سوغاتی های یزد را برایتان یکی یکی توضیح بدهیم زیرا اگر این کار را بکنیم تنها باید یک ساعت وقت بگذارید تا مقاله تمام شود! پس به اختصار برایتان توضیح کوتاهی می دهیم تا شگفت زده شوید از این همه تنوع و خوشمزگی!

خوردنیهای یزد

کیک یزدی: در مورد این بزرگوار توضیح دادن یک نوع توهین است! مگر می شود کیک یزدی را نشناخت؟! البته آن کیک یزدی هایی که در شهر خودتان می خورید قطعا به خوشمزگی کیک یزدی های خود یزد نیستند! در خود یزد می توانید مزه واقعی کیک یزدی تولید شده با آرد، روغن مایع، شکر، گلاب ، پودر هل و تخم ‌مرغ را بچشید.

باقلوا: یک شیرینی اصیل ایرانی که حتی به آمریکا و اروپا هم صادر می شود! باقلوا یک خوردنی بسیار خوشمزه و مغذی هست که در آن از عسل ، پودر پسته ، مغز بادام ، مغز گردو ، گلاب و چندین ماده دیگر استفاده می شو.

 

مسافرت به شهر اصفهان

اصفهان شهری تاریخی در مرکز کشور ایران می باشد ، شهر اصفهان سومین شهر بزرگ و پر جمعیت ایران بعد از شهر های تهران و مشهد است ، مکان های دیدنی این شهر بسیار زیبا در تور اصفهان در هر زمان زیبایی های خودش را دارد ولی در فصل های پر مسافر لذت بخش مکان های دیدنی اصفهان زیبا تر و جذاب تر به نظر می رسند.

چی بیبنیم در اصفهان

کاخ هشت بهشت در شهر اصفهان در روزگاران قدیم زیبا ترین کاخ عالم نامیده می شد ، کاخ هشت بهشت در دوطبقه با طاق هایی بسیار بسیار زیبا و تزئیناتی فراوان یکی از نمونه های درخشان عصر صفویه به شمار می رود ، بخش مرکزی کاخ هشت بهشت به صورت چهار صفه ساخته شده است و ایوان کاخ رو به شمال است ، در کاخ هشت بهشت در برخی از ایام سال برنامه هایی بسیار زیبا و هیجان انگیز اجرا می شود.

کوه صفه ، هر مسافر و گردشگری که از غرب اصفهان وارد شهر اصفهان می شود ابتدا چشمش به کوه صفه می افتد کوهی که برای خود اصفهانی ها هم زیبایی و جذابیت خاصی دارد ، پیشنهاد ما به شما گردشگران نوروزی این است که حتما یک روز خود را در کوه صفه بگذرانید.

حالا وقت شماست

با خواندن این مقاله همانطور که گفتیم آشنایی بیشتری با این شهرها پیدا کردید و کم کم آماده سفر میشوید ،  اما میدانم این اطلاعات کافی نیست برای همین پیشنهاد میدهم وب سایت آژانس مسافرتی فارا گشت کوروش کبیر را ببینید ، به جرات میشود گفت یکی از کاملترین وب سایتهای گردشگری است که اطلاعات کامل بهمراه عکسهای جذاب در اختیار شما قرار میدهد و شما را برای برنامه ریزی یک سفر حرفه ای راهنمایی میکند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون