{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

«سعدی» به‌عنوان نخستین سامانه فروش اینترنتی سهام عدالت در بورس ایران راه‌اندازی شد تا در دسترس سهامدارانی قرار گیرد

دارندگان سهام عدالت با این سامانه آشنا شوند

۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت هستند.«سعدی» به‌عنوان نخستین سامانه فروش اینترنتی سهام عدالت در بورس ایران راه‌اندازی شد. در این سامانه امکانات لازم جهت فروش یا سرمایه‌گذاری مجدد سهام عدالت برای حدود ۱۷ میلیون ایرانی فراهم شده است.

۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت هستند که از این تعداد ۱۷ میلیون نفر آن یعنی ۳۴ درصد روش مستقیم را برای آزادسازی سهام خود انتخاب کرده‌اند.

درحال‌حاضر تا چند ماه آینده ۳۰ درصد از سهام عدالت برای سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند قابل معامله است.

تعدادی از این گروه سهامداران در روزهای ششم تا ۱۳ خرداد ماه با مراجعه به بانک‌ها نسبت به فروش ۳۰ درصد از سهام خود اقدام کردند.

دیگر کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند باید با مراجعه به سامانه یکی از کارگزاری‌ها، کارگزاری بانک‌ها یا سامانه سعدی نسبت به مدیریت و معامله سهام خود اقدام کنند.

«سعدی» به‌عنوان نخستین سامانه فروش اینترنتی سهام عدالت در بورس ایران راه‌اندازی شد. در این سامانه امکانات لازم جهت فروش یا سرمایه‌گذاری مجدد سهام عدالت برای حدود ۱۷ میلیون ایرانی فراهم شده است.

در واقع سامانه سعدی شبیه کارگزاری‌ها عمل می‌کند که از شنبه دهم خرداد ماه در دسترس عموم قرار گرفته است.

بر این اساس مشمولان سهام عدالت می‌توانند بدون مراجعه حضوری به بانک یا شرکت‌های کارگزاری بورس از طریق «سامانه سعدی» نسبت به فروش سهام عدالت یا مشاهده سهام‌شان اقدام کنند.

این سامانه توسط کارگزاری فارابی، تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار جهت ارائه خدمات مورد نیاز دارندگان سهام عدالت راه‌اندازی شده است.

از طریق «سامانه سعدی» دارندگان سهام عدالت این امکان را دارند که پول حاصل از فروش سهام عدالت را در حساب بانکی خود دریافت کنند.

همچنین سهامداران می‌توانند از طریق سامانه سعدی با استفاده از دارایی‌های حاصل از فروش سهام عدالت سرمایه‌گذاری مجدد کنند.

متقاضیان می‌توانند با بهره‌مندی از ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری کارگزاری فارابی، گزینه «انتقال پول سهام عدالت به حساب بورسی» را انتخاب کرده و به سادگی دارایی‌هایشان را وارد بورس کنند.

اما این سامانه برای سهامداران مشکل آفرین بوده است و نتوانسته رضایت کاربران را جلب کند که اظهارات برخی از مخاطبان را در اینجا می‌خوانید:

«سامانه سعدی نه پاسخگویی دارن نه پشتیبانی یکماهه زده ارسال به سپرده‌گذاری مرکزی اخه مگه چقد طول میکشه از ۱۴ تا حالا این وضعه مردم گرفتار بودن که خواستن بفروشن یکی جواب بده لااقل»

«تو روخدا این سامانه سعدی رو پیگیری کن کلا پشتیبانی نداره لغو نداره زوری سهام مارو گرو گرفتن و نه میفروشن نه جواب میدن هیچی ب هیچی»

«کسی هست سامانه سعدی واسش واریز کرده باشه؟ اگر هم نه پس چرا واریز نمیکنن ی هفته واسه من زده ارسال به سپرده گزاری مرکزی»

«بابا به خدا دروغه من بیش از ۴۰ روز پیش همزمان با ازادسازی شماره اصلاح کردم این سایتی هم که این معرفی کرده اصلاح کردم بیش از ۲۰ روزه الان همینجا اصلاح شده میتونم برم ارزش سهاممو ببینم ولی نه تو سامانه سعدی و نه تو هیچ کارگزاری نمیتونم بفروشم کلاپیغام این سیم کارت متعلق به سهامدار نیست میده اقای سخنگو چطور وقتی مطمعن نیست خبری رو میده»

«کسی تو سامانه سعدی نره چون کلا خبری ازشون نیست پشتیبانی و پاسخگویی هم ندارند»

«کسی هست سامانه سعدی واسش واریز کرده باشه؟ اگر هم نه پس چرا واریز نمیکنن ی هفته واسه من زده ارسال به سپرده گزاری مرکزی»

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها