{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

از هفته گذشته قیمت دلار وارد کانال ۱۸ هزار تومان شد و با نوسانات زیادی که داشت همچنان در این کانال ماندگار است.

آیا دلار در کانال ۱۸هزار تومان باقی ی ماند یا گران تر می شود؟

قیمت دلار وارد کانال ۱۸ هزار تومان شده است. با یان که قیمت دلار تا امروز با نوسانات زیادی همراه بود، اما قیمت دلار همچنان در این کانال ماندگار است. به سراغ  صرافی‌های  فردوسی رفتیم، همگی می‌گفتند صرافی‌شان از نظر نقدینگی اسکناس مشکلی ندارند.

بعضی اخبار حکایت از افزایش بیشتر  قیمت دلار  دارد اما خبره‌های بازار پیش‌بینی دیگری دارند. آنها می‌گویند طی یکی دو روز اخیر  بانک مرکزی  مداخله خود را افزایش داده است.

«ر. الف» مسئول یکی از صرافی‌های خیابان فردوسی می‌گفت خبر گرفتیم بانک مرکزی بیشتر از قبل تزریق دارد و احتمالا هفته آینده این تزریق بیشتر ادامه داشته باشد.

«س. ت» هم که از صراف‌های قدیمی در یک پاساژ است که از صعودی شدن فروش حواله‌های ارزی در بازار دوم گفت و پیش‌بینی کرد در هفته آینده با کاهش قیمت مواجه خواهیم شد.  

با توجه به بازی گردانی‌های اخیری که در بازار ارز اتفاق افتاده است نباید از مداخله‌های بانک مرکزی غافل شد. بانک مرکزی طبق اظهار مسئولین بانک، در حال حاضر بالاترین ذخیره ارزی اسکناس را در اختیار دارد که هم قادر است آن را چون گذشته به طور مستقیم وارد بازار کند و هم از ابزار بازار متشکل برای عرضه آن استفاده نماید.

با کنار هم گذاشتن مقدماتی مثل تعداد زیاد حواله‌هایی که در نیما فروخته شده، روند کاهشی نرخ حواله در نیما، وضعیت اسکناس صرافی‌ها، فروش حواله‌های ارزی در سنا و امثالهم می‌شود نتیجه گرفت که بانک مرکزی هفته آینده مداخله بیشتری داشته باشد این امر می‌تواند افت قیمت ارز در هفته آینده را به دنبال داشته باشد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها