{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

ثبت سفارش فروش سهام عدالت از ۶ خرداد انجام شد و تعدادی از مشمولان اقدام به فروش ۳۰ درصد سهام خود کردند.

۳۰ درصد سهام عدالت به چقدر رسیده است؟

ثبت سفارش فروش سهام عدالت از ۶ خرداد انجام شد و تعدادی از مشمولان اقدام به فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود کردند.پس از آزادسازی سهام عدالت مقرر شد مشمولان حق فروش 30 درصد از سهام خود را داشته باشند و بر این اساس ثبت سفارش فروش این سهام در بانک‌های عامل از 6 خرداد ماه آغاز شد.

نخستین فروش سهام عدالت در تاریخ 10 خردادماه انجام گرفت و بانک ملی ایران اولین بانکی بود که بخش اعظم سهام مربوط به سفارش‌های دریافتی از مشمولان سهام عدالت را به فروش رساند که بلافاصله پس از تسویه معاملات و دریافت وجه به حساب متقاضیان فروش واریز می‌شود.

با وجود اینکه بارها تاکید شده نگه داشتن سهام عدالت برای افراد سودده تر خواهد بود اما یکی از شئون مالکیت سهام، حق فروش آن است و طی این مدت تعدادی از مشمولان اقدام به فروش سهام خود کردند.

به گفته فهیمی سخنگوی سهام عدالت حدود 500 هزار سهام‌دار عدالت سفارش فروش سهام خود را در بانک‌ها به ثبت رسانده‌اند و به صورت تجمعی تاکنون حدود 200 میلیارد تومان از سهام آن‌ها فروش رفته است.

حسین فهیمی افزود: شورای عالی بورس هر تصمیمی که در زمینه تمدید مهلت ثبت سفارش فروش سهام عدالت به بانک‌ها بگیرد، شنبه اعلام می‌شود.

۳۰ درصد سهام عدالت چقدر می‌شود؟

ارزش روز هر سهام یک ‌میلیون ‌تومانی سهام عدالت 15 تا 16 میلیون تومان است. بنابراین کسانی که سهام یک میلیون تومانی دارند و در حال حاضر ارزش آن به 16 میلیون تومان رسیده است، می‌توانند چهار میلیون و 800 هزار تومان معادل 30 درصد سهام خود را از طریق بانک یا بورس بفروشند.

سهام 530 هزار تومانی هم به هشت میلیون و 500 هزار تومان رسیده که دارندگان این سهام نیز می‌توانند حدود دو میلیون و 500 هزار تومان از سهامشان را بفروشند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها