{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

با توجه به ظرفیت ذخیره‌سازی کارت سوخت تا ۵۴۰ لیتر کسانی که از این سهمیه استفاده نکردند، کارت آنها در مرداد شارژ نخواهد شد.

سهمیه سوخت چه کسانی قطع خواهد شد؟

با شروع سهمیه بندی سوخت در اواخر آبان سال گذشته میزان ذخیره‌سازی بنزین در کارت سوخت ۳۶۰ لیتر اعلام شد، در این میان با توجه به کاهش تردد به دلیل شیوع بیماری کرونا، دولت ظرفیت ذخیره‌سازی کارت سوخت را به ۵۴۰ لیتر معادل ۹ ماه افزایش داد.

با گذشت ۹ ماه از آغاز طرح سهمیه بندی بنزین در صورت عدم استفاده مالک خودرو از کارت سوخت، سهمیه سوخت در مرداد ماه به آن تعلق نخواهد گرفت و در ماه‌های آتی بسته به میزان مصرف کارت آنها شارژ خواهد شد به عبارتی اگر در ماه آینده مالک خودو تنها ۱۰ لیتر بنزین مصرف کند تنها ۱۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای به آن تعلق می‌گیرد.

در همین خصوص فاطمه کاهی با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره‌سازی سهمیه سوخت اظهار کرد: از ابتدای طرح سهمیه بندی سوخت، ظرفیت ذخیره‌سازی ۶ ماه معادل ۳۶۰ لیتر بود که در ادامه با کاهش میزان مصرف و پایین آمدن تردد‌های شهری به دلیل شیوع کرونا، میزان ذخیره‌سازی بنزین به ۵۴۰ لیتر رسیده است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: میزان ذخیره‌سازی کارت سوخت درحال‌حاضر همان ۵۴۰ لیتر است و در صورت عدم استفاده از سهمیه، سوخت واریز نخواهد شد.

وی ادامه داد: تصمیمی خاصی در خصوص افزایش سقف ذخیره‌سازی سوخت در کارت صورت نگرفته و مانند ماه‌های گذشته سقف ذخیره‌سازی همان ۵۴۰ لیتر است.

طبق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی میزان سهمیه ماهیانه برای خودرو‌های شخصی بنزین سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها