{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

برای فروش سهام عدالت فرد زیر ۱۸ سال و هم ولی یا قیم او باید در سجام ثبت نام کنند و احراز هویت شوند. بعد از احراز هویت، کارگزاری‌ها این امکان را دارند که اطلاعات سجام را مبنا قرار دهند و سفارش فروش را تأیید کنند.

جزئیات آزادسازی سهام عدالت برای زیر ۱۸ سال
 امکان فروش ۳۰ درصد سهام عدالت برای مشمولین این سهام بیش از یک ماه است که فراهم شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به بانک یا کارگزاری نسبت به فروش سهام عدالت خود اقدام کنند. اما در این میان مشمولانی هستند که هنوز به سن قانونی نرسیده اند، بنابراین قیم قانونی این افراد باید نسبت به ثبت سفارش آن ها اقدام کند.
 برای مشمولان سهام عدالت که زیر ۱۸ سال هستند و هنوز به سن قانونی نرسیده اند، فرد دیگری باید از طرف او سفارش گذاری را انجام دهد. بنابراین این موضوع باید برای شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ثابت شود که فردی که سفارش را ثبت می‌کند آیا ولی یا قیم قانونی این شخص است یا خیر.
بر این اساس برای فروش سهام عدالت هم فرد زیر ۱۸ سال و هم ولی یا قیم او باید در سجام ثبت نام کنند و احراز هویت شوند. بعد از احراز هویت، کارگزاری‌ها این امکان را دارند که اطلاعات سجام را مبنا قرار دهند و سفارش فروش را تأیید کنند.
ممکن است این سوال مطرح شود که فرد زیر ۱۸ سالی که شماره همراهی به نام خود ندارد چگونه می تواند در سجام احراز هویت شود؟ باید گفت در ثبت سجام افراد زیر ۱۸ سال، نیازی نیست که خودشان شماره تلفن همراه به نام داشته باشند بلکه هنگام ثبت نام سامانه سجام با توجه به تاریخ تولد فرد، از فرد قبول می‌کند که شماره همراه ولی یا قیم را وارد کند.
بر اساس این گزارش، طبق وعده رئیس جمهور، ۳۰ درصد دیگر سهام عدالت هم برای عید غدیر و پس از آن ۳۰ درصد دیگر هم برای ۲۲ بهمن آزاد می‌شود.
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 
  • سعید رعیت رستمی ارسالی در

    بنده از اردیبهشت ماه سال جاری ، روش مستقیم را انتخاب کردم و با توجه به اینکه با سه تا از دوستام باهم رفتیم. مال دوستام حداقل سه چهارم ، واریز شده است و مال من تا به حال،1 مرداد ماه ، حتی یک ریال واریز نشده است....کارگزاری بانک ملی فروختند پولشان رو گرفته اند دوستام......من نمی دمنم آیا. اصلا اسم من تو لیست هست بانه ؟ کجا ؟ چگونه؟کی؟کی؟،.....،باید پاسخ بگیرم.......شما که اهل رسانه هستید این پیام را با ایمیل من و اسم و شماره مبایل به گوش اونهایی که مسول هستند برسانید. در ضمن شماره ملی من 2180214952 هست منتظر جوابم

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها