{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر از کاهش ۶۰۰ هزار تومانی قیمت سکه و ۱۰۰ هزار تومانی هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به دیروز خبر داد و گفت: تعداد فروشنده ها در بازار بیشتر از خریداران است.

کاهش ۶۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در یک روز/ طلای ۱۸ عیار گرمی ۹۸۹ هزار تومان شد

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت طلا و سکه نیز در بازار داخلی کاهشی شده این درحالی است که قیمت جهانی طلا ثابت بوده است.

وی با بیان اینکه حباب سکه به 850 هزار تومان رسیده است، افزود: قیمت سکه بهارآزادی نسبت دیروز یکشنبه 600 هزار تومان کاهش یافته و هم اکنون به 10 میلیون و 720 هزار تومان رسیده است. ضمن اینکه هر گرم طلای 18 عیار نیز حدود 100 هزار تومان کاهش قیمت داشته و از یک میلیون و 100 هزار تومان به 989 هزار تومان رسیده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا با تأکید براینکه علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه کاهش قیمت ارز است، تصریح کرد: هم اکنون در بازار تعداد فروشنده ها بیشتر از خریدارن است و معاملات با احتیاط انجام می شود.

وی درباره پیش بینی قیمت طلا و سکه در روزهای آینده گفت: اگر همین مدیریت ارزی ادامه داشته باشد حداقل ثبات قیمتی را در بازار طلا و سکه خواهیم داشت.

به گزارش تسنیم،هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای 18عیار هر گرم 989 هزار تومان، قیمت دلار 22 هزار و 700 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون تومان و 720 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 9  میلیون و 900 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5میلیون و 600 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 3میلیون و 300 هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 989 هزار تومان، هرگرم طلای 24عیار یک‌میلیون و 330 هزار تومان و هر مثقال طلا 4میلیون و 305 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1811 دلار معامله می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها