{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر از کاهش ۶۰۰ هزار تومانی قیمت سکه و ۱۰۰ هزار تومانی هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به دیروز خبر داد و گفت: تعداد فروشنده ها در بازار بیشتر از خریداران است.

کاهش ۶۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در یک روز/ طلای ۱۸ عیار گرمی ۹۸۹ هزار تومان شد
بیشتر بخوانید

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت طلا و سکه نیز در بازار داخلی کاهشی شده این درحالی است که قیمت جهانی طلا ثابت بوده است.

وی با بیان اینکه حباب سکه به 850 هزار تومان رسیده است، افزود: قیمت سکه بهارآزادی نسبت دیروز یکشنبه 600 هزار تومان کاهش یافته و هم اکنون به 10 میلیون و 720 هزار تومان رسیده است. ضمن اینکه هر گرم طلای 18 عیار نیز حدود 100 هزار تومان کاهش قیمت داشته و از یک میلیون و 100 هزار تومان به 989 هزار تومان رسیده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا با تأکید براینکه علت اصلی کاهش قیمت طلا و سکه کاهش قیمت ارز است، تصریح کرد: هم اکنون در بازار تعداد فروشنده ها بیشتر از خریدارن است و معاملات با احتیاط انجام می شود.

وی درباره پیش بینی قیمت طلا و سکه در روزهای آینده گفت: اگر همین مدیریت ارزی ادامه داشته باشد حداقل ثبات قیمتی را در بازار طلا و سکه خواهیم داشت.

به گزارش تسنیم،هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای 18عیار هر گرم 989 هزار تومان، قیمت دلار 22 هزار و 700 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون تومان و 720 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 9  میلیون و 900 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5میلیون و 600 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 3میلیون و 300 هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و 800 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 989 هزار تومان، هرگرم طلای 24عیار یک‌میلیون و 330 هزار تومان و هر مثقال طلا 4میلیون و 305 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1811 دلار معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون