{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قیمت دلار عصر امروز هم با کاهش ۲ هزار تومانی نرخ خود را به ۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان رساند.

آیا قیمت دلار به زیر ۲۰ هزار تومان می‌رسد؟

بازار ارزی که این روز‌ها با تزریق ارز حاصل از صادرات به بازار شاهد تلاطمات قابل تاملی است، باز هم در معاملات امروز خود شاهد ریزش نرخ‌ها بود.

صبح امروز معاملات ارز در صرافی‌های خیابان فردوسی هم دیدنی بود. فروشندگان به صف فروش پیوسته و برای فرار از ضرر و زیان احتمالی در این سرمایه گزاریِ نامطمئن، قصد عرضه ارز‌های خود به بازار  را کردند.

ساعت از ۱۱ و نیم گذشته که تابلو‌ صرافی‌های این منطقه، دلار را با نرخ ۱۹ هزار و ۸۹۰ تومان خریداری و با رقم ۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان به فروش می‌رسانند.

 
تابلوی صرافی
این عکس متعلق به تابلو‌های صرافی روز ۳۰ تیر ۹۹ است

این نرخ‌ها بیانگر ریزش ۲ هزار تومانی قیمت دلار است، البته این کاهش قیمت  به یک باره اتفاق نیفتاده و این موضوع از عصر روز گذشته، به صورت پلکانی رخ داده است. به نظر می‌رسد ورود ارز‌های صادراتی به سامانه نیما و رجوع صادرکنندگان برای خرید ارز از بازار ثانویه، منجر شده تا قیمت‌ها به سمت واقعی شدن حرکت کند. 
  • تنها چند ساعت تا زمان بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما برای صادرکنندگان باقی مانده و شلوغی خیابان‌های فردوسی و همچنین پراکندگی دلالان در اطراف خیابان منوچهری نشان دهنده این است که بانک مرکزی به صورت جدی  قصد دارد تا ذخایر ارزی را تقویت کند.
 
حال باید منتظر ماند و دید چه میزان از صادرکنندگان به عهد خود وفا و نام چند نفر فردا روی میز دستگاه قضا به عنوان صادرکننده متخلف گذاشته خواهد شد.
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها