{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در روزهای گذشته طلا یک روند صعودی را شروع کرده که قیمت آن را به بالاترین میزان در سال های اخیر رساند. آیا این روند صعودی ادامه خواهد داشت؟

طلا دوباره گران شد/قیمت جدید طلا
بیشتر بخوانید

قیمت طلا دوباره گران شد . قیمت طلا بعد از دو روز کاهش دوباره روند افزایشی گرفته است . قیمت طلا در حالی گران شده است که قیمت دلار هم امروز روند افزایشی به خود گرفت .  قیمت طلا در روزهای هفته گذشته روند کاهشی شدیدی داشت . قیمت طلا  برای امروز به این شرح است :

قیمت سکه در بازار امروز نسبت به روز قبل، با ۵۸۰۰۰۰ تومان افزایش، ۱۱،۲۹۸،۰۰۰ (یازده میلیون و دویست و نود و هشت هزار) تومان نرخ‌گذاری شد.

قیمت سکه امروز به ۱۱،۲۹۸،۰۰۰ (یازده میلیون و دویست و نود و هشت هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، افزایش ۵.۱۳ درصدی داشته است.

 

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی

قیمت (تومان)   مقدار تغییر      درصد تغییر      تاریخ

۱۱،۲۹۸،۰۰۰   ۵۸۰،۰۰۰        ۵.۱۳    امروز

۱۰،۷۱۸،۰۰۰   ۵۲۰،۰۰۰        ۴.۸۵    روز قبل

۱۰،۱۹۸،۰۰۰   ۱۳۸،۰۰۰        ۱.۳۵    ۳ روز پیش

قیمت سکه بهار آزادی امروز

سکه بهار آزادی، به ۹،۶۹۸،۰۰۰ (نه میلیون و ششصد و نود و هشت هزار) تومان رسید.

آخرین نرخ نیم سکه

همچنین نیم سکه ۵،۳۵۰،۰۰۰ (پنج میلیون و سیصد و پنجاه هزار) تومان معامله شد.

قیمت ربع سکه امروز

ربع سکه به ۳،۲۶۰،۰۰۰ (سه میلیون و دویست و شصت هزار) تومان رسید.

قیمت سکه گرمی امروز

هر سکه گرمی در بازار داخلی هم ۱،۷۰۰،۰۰۰ (یک میلیون و هفتصد هزار) تومان قیمت خورد.

قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

در بازار امروز قیمت طلا نسبت به روز قبل، با ۱۷۵۰۰ تومان افزایش، ۱،۰۵۷،۱۰۰ (یک میلیون و پنجاه و هفت هزار و یکصد ) تومان نرخ‌گذاری شد.

آخرین قیمت طلا

قیمت طلا

مسعود یزدانی، در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، اظهار کرد: با وجود اینکه در ابتدای هفته قیمت انس جهانی تقریبا پایین بود اما در پایان هفته افزایش ۷۰ دلاری داشت اما به دلیل اینکه در داخل بازار ارز کنترل و دلار ارزان شد، قیمت سکه و طلا نیز کاهش چشمگیر در کشور داشته است. ضمن اینکه بازار نیز بسیار آرام بوده است.

قیمت طلا پایین‌تر می‌آید

قیمت طلا

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: باتوجه به اینکه در جهان هیچ پدیده خاصی نشان نمی‌دهد که قیمت انس جهانی بخواهد رفتاری عکس داشته باشد و با وجود همه‌گیری کروناویروس و تعطیلی تمامی بورس‌ها و تجارت‌ها، در بازارهای جهانی، اکثر تجار جهانی رو به معاملات طلا آورده‌اند؛ به همین دلیل انس جهانی احتمالا تا زمانی که کرونا هست، افزایشی پیش خواهد رفت؛ اما چنانچه بازار ارز به همین شیوه مدیریت شود، می‌توان گفت قیمت‌ها در داخل کشور پایین‌تر هم خواهد آمد.

وی در رابطه با تغییرات قیمتی در طول هفته اخیر، گفت: قیمت هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با کاهش ۸۴۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته، ۱۰ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم با یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کاهش ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارند. قیمت هر قطعه نیم سکه پنج میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان است که به ترتیب نیم سکه ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۷۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی ۱۸۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش قیمت داشته‌اند.

قیمت طلا

یزدانی افزود: همچنین هر مثقال طلا با کاهش ۵۱۱ هزار تومانی، چهار میلیون و ۱۶۷ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۹۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارند که هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به ابتدای هفته ۱۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان ارزان‌تر شده است. همانطور که اشاره شد انس جهانی نیز با افزایش ۷۰ دلاری، ۱۸۸۱ دلار و ۷۰ سنت را به عنوان آخرین قیمت ثبت شده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر حباب سکه در محدوده ۹۵۰ هزار تومانی برای هر قطعه سکه است؛ تصریح کرد: این در حالی است که حباب هر قطعه سکه در ابتدای هفته در حدود ۸۰۰ هزار و۴۰۰ تومان بوده است و علیرغم کاهش قیمت‌ها حباب سکه بیشتر شده است. اگر در بازار فروش عادی باشد، هیچگاه حباب ایجاد نمی‌شود اما زمانی که تقاضاها از حالت عادی خارج شود، به بازار سفته‌بازی تبدیل می‌شود، حباب بر روی قیمت سکه ایجاد می‌شود که نشان می‌دهد بازار، چندان بازار منطقی نیست.

در ابتدای هفته‌ای که گذشت، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شد. نیم‌سکه پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت داشتند. علاوه بر این قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۷۹ هزار و ۹۰۰ تومان و هر مثقال طلا چهار میلیون و ۶۷۸ هزار تومان بوده است.

در روز گذشته قیمت طلا شاهد یک رشد بی سابقه بود و قیمت طلا به ۱۸۷۱ دلار رسید. از صبح امروز نیز این رشد ادامه یافته و هم اکنون در حالی که این خبر نوشته می شود هر انس طلا ۱۸۷۶ دلار قیمت دارد. به نظر می رسد دلایل عمده گرانی اخیر قیمت طلا کاهش ارزش دلار و تصویب بسته های محرک اقتصادی باشد که در نتیجه آن پیش بینی می شود افزایش قیمت طلا ادامه خواهد داشت.

قیمت طلا

اگر به شاخص های فنی طلا نگاه کنیم متوجه می شویم که در گذشته طلا نقطه مقاومت ۱۸۶۱ دلاری را تبدیل به یک نقطه حمایت جدی برای خود کرده است. شاخص Technical Confluences به ما نشان می دهد که طلا در سطح ۱۸۶۵ دارای یک حمایت جزئی و در سطح ۱۸۶۱ از یک حمایت نسبتا قوی برخوردار می باشد.

قیمت طلا

از طرف دیگر و با نگاه به بالای نمودار نیز متوجه می شویم که طلا در نقطه ۱۸۷۲ دلار دارای مقاومت می باشد. نقاط مقاومت بعدی نیز ۱۸۸۳ دلار و در نهایت ۱۹۲۰ دلار می باشد که یک نقطه مقاومت فوق العاده کلیدی به شمار می رود.

آیا این خبر مفید بود؟
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 

گوناگون