{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

اصلانی گفت: دریافت تسهیلات ودیعه مسکن فرم جیم (ج) متقاضیان را قرمز می‌کند، بنابراین از فهرست مسکن ملی خط می‌خورند.

خبر بد برای دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن
 فرزانه اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه دریافت کد رهگیری در تمامی معاملات مسکن الزامی شده است گفت: تمامی متقاضیان از زمان اعلام مصوبه پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ملزم به دریافت کد رهگیری هستند و در صورتی که کد رهگیری دریافت نکرده باشند، نمی‌توانند از این تسهیلات مسکن بهره‌مند شوند.
 
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: طبق قانون شورای اصناف هم اکنون دریافت کد رهگیری الزامی شده و مشاوران املاک حق ندارند معامله‌ای را بدون کد رهگیری انجام دهند.
اصلانی با اشاره به اینکه دریافت تسهیلات ودیعه مسکن زمینه‌ساز قرمز شدن فرم جیم (ج) افراد می‌شود ادامه داد: تسهیلات خرید مسکن با توجه به مصوبات بانک‌ها نیاز به سبز بودن فرم جیم (ج) ندارد، اما طرح‌هایی که در قالب مصوبه قانون ساماندهی بازار مسکن است و نیازمند فرم جیم (ج) سبز است با دریافت این تسهیلات هم فرم جیم آن‌ها قرمز می‌شود و دیگر نمی‌توانند در طرح‌هایی از جمله اقدام ملی مسکن ثبت نام کنند.
اصلانی با اشاره به اینکه اجرای این طرح‌ها موقتی است گفت: هم اکنون بازار مسکن تحت تاثیر نوسانات اقتصادی از جمله ارز، سکه و بورس دچار نوسان شده است، بنابراین در صورتی که این بازار‌ها از جمله بورس دچار جهش‌های هیجانی نشوند، می‌توان امیدوار بود که این بازار به ثبات برسد.
مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: اخذ مالیات از خانه‌های خالی و همچنین برنامه‌های ویژه دولت برای تولید مسکن توانسته نقش موثری در بهبود وضعیت بازار مسکن داشته باشد.
اصلانی با اشاره به اینکه این تسهیلات برای یک میلیون متقاضی در نظر گرفته شده است گفت: تاکنون بیش از ۹۰۰ هزار نفر در سامانه طرح اقدام ملی مسکن برای ثبت نام وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده اند که این آمار نشان دهنده آن است که متقاضیان و مستاجران از این طرح استقبال کرده‌اند.
افتتاح اولین واحد‌های مسکن ملی تا چند هفته آینده
اصلانی همچنین درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن هم گفت: متقاضیان و ثبت نام کنندگان در این طرح در حال پالایش هستند و به زودی تا چند هفته آینده شاهد افتتاح اولین واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن در چند شهر از جمله کرمان خواهیم بود.
او عنوان کرد: در شهر‌های گوناگون ساخت واحد‌های مسکونی در مراحل مختلف قرار دارد و بسیاری از آن‌ها در شهر‌هایی از جمله قم و زنجان پیشرفت خیلی خوبی داشته و در مرحله سقف زنی دوم هستند.
اصلانی توضیح داد: بسیاری از اقدامات در این پروژه‌ها بر اساس نرم افزار‌های مختلف بوده و ممکن است انجام برخی از مراحل با دقت بیشتری انجام شود، اما طبق وعده‌هایی که داده ایم سرعت اجرای پروژه‌ها در بسیاری از شهر‌ها بسیار خوب بوده است.
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها