{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

از امروز معاملات سهام عدالت به صورت بلوکی و خارج از ساعت معاملات بازار به فروش خواهد رسید تا دیگر تاثیری بر روند معاملات بورس نداشته باشد.

تغییر روش فروش سهام عدالت از امروز + جزئیات

براساس اعلام مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، با آزاد شدن ۳۰ درصد دوم سهام عدالت و فراهم شدن امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت، از این به بعد فروش سهام عدالت به صورت بلوکی و خارج از زمان معاملات بازار انجام خواهد شد.

فروش بلوکی سهام عدالت موجب خواهد شد که دیگر فروش سهام عدالت بر روند معاملات بازار تاثیرگذار نباشد. در واقع در این روش سفارش‌های یک نماد تجمیع شده و با قیمت مشخصی به فروش برسد. با این روش رقابت میان خریداران عمده نیز شکل می‌گیرد و گاهی ممکن است یک نماد مشخص به قیمتی بالاتر از قیمت روز قبل تابلو فروخته شود.

در هفته گذشته یکی از دلایل افت بازار را فشار عرضه نمادهای سهام عدالت از سوی کارگزاری‌های ناظر می‌دانستند. اقدامی که با اصطلاح فروش آبشاری در میان فعالان بورسی مطرح شد. هر چند با توجه به حجم پایین معاملات در مقایسه با کل معاملات بازار این موضوع احتمالا تاثیر چندان زیادی هم بر منفی شدن شاخص بورس نداشته است. قدم بعدی در راستای ساماندهی سهام عدالت می‌تواند اضافه شدن نمادهای سهام عدالت به پورتفوی سهامداران آن باشد.

 
 
آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها