{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۳۰ هزار تومان، قیمت دلار ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت طلا و ارز در بازار امروز ۹۹/۰۶/۰۱ ارزان شد +جدول

هم اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۳۰ هزار تومان، قیمت دلار ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۳۰ هزار تومان، هرگرم طلای ۲۴ عیار یک‌میلیون و ۳۸۲ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۹۴۱ دلار معامله می‌شود.

در حالی که تقویت ارزش دلار و رشد فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا‌موجب کاهش جذابیت طلا برای سرمایه گذاران شده است، قیمت طلا روز جمعه کاهش داشت و در مسیر ثبت دومین هفته کاهشی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۵ درصد کاهش به ۱۹۴۰ دلار و ۴۸ سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی دیروز بازار آمریکا با ۰.۰۳ درصد رشد به ۱۹۴۷ دلار رسید. قیمت طلا در این هفته شاهد افت ۰.۳ درصدی بود و از رقم ۲۰۰۰ دلار که در اوایل هفته به ثبت رسیده بود عقب نشست.

به دنبال تعویق ارائه بسته محرک مالی دولت آمریکا، تقویت ارزش دلار و نرخ واقعی بهره قیمت طلا در این هفته شاهد نوشانات زیادی بود.

ارزش دلار در برابر ارز‌های رقیب شاهد ترمیم ۰.۶ درصدی بود و موجب گران شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

پس از آنکه آمار‌ها در این هفته نشان داد حجم فعالیت‌های اقتصادی به بالاترین میزان از اوایل سال ۲۰۱۹ رسیده شاخص‌های بورس آمریکا شاهد رشد بود و میزان بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا اندکی بالا رفت.

دیوید مگر تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «در برخی حوزه‌ها شاهد انتشار آمار‌های اقتصادی بهتر از حد انتظار هستیم، اما همچنان نگرانی‌های روشنی در خصوص شیوع کرونا و تاثیر ان بر نرخ بیکاری وجود دارد.»

سرمایه گذاران همچنین از نزدیک تحولات مربوط به بسته محرک مالی دولت آمریکا را دنبال می‌کنند. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته وی مخالف یک بسته محرک مالی کوچک‌تر است.

به گزارش تسنیم، در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان، یورو ۲۶ هزار و ۸۰۰ رتومان و درهم امارات ۶ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز بدون تغییر نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان درج شده است.

بروز رسانی: ‌‌شنبه 1 شهریور 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

22 هزار و 500  

قیمت دلار (بازار آزاد)

22 هزار و 900

قیمت یورو (صرافی بانکی)

26 هزار و 700

قیمت یورو (بازار آزاد)

26 هزار و 800

قیمت درهم

6 هزار و 250

قیمت پوند

30 هزار

بروز رسانی: ‌شنبه 1 شهریور ساعت 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

10 میلیون و 250 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

10 میلیون و 500 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

5 میلیون و 250 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

2 میلیون و 950 هزار

قیمت سکه گرمی

یک میلیون و 650 هزار

بروز رسانی: شنبه 1 شهریور ساعت 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 30 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 382 هزار

مثقال طلا

4 میلیون و 470  هزار

انس طلا(دلار)

1941.2

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها