{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم یک میلیون و ۸۴ هزار تومان، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.

گرانی طلا و ارز در بازار امروز ۹۹/۰۶/۱۰

 هم اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۸۴ هزار تومان، قیمت دلار ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک میلیون و ۸۴ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۴۳۱ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۹۶۴ دلار معامله می‌شود.

در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و سیاست جدید فدرال رزرو نشان می‌دهد که نرخ بهره فعلا در نزدیکی صفر باقی خواهد ماند، قیمت طلا روز دوشنبه به بالاترین رقم حدود ۲ هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۹ درصد افزایش به ۱۹۷۰ دلار و ۵۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای ماه جاری میلادی تاکنون ۰.۲ درصد کاهش را تجربه کرده است. قیمت طلا در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۱۷ درصد رشد به ۱۹۷۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر موسسه آی جی مارکتس در این باره گفت: «ارزش دلار روز جمعه ریزش قابل توجهی داشت و این مسئله به رشد قیمت طلا کمک رد.»

وی افزود: «در حالی که روند حرکت ارزش دلار همچنان رو به پایین است، ادامه این روند می‌تواند به افزایش بیشتر قیمت طلا کمک کند.»

سیاست پولی جدید فدرال رزرو آمریکا که در نشست هفته گذشت جکسون هول اعلام شد نشان می‌دهد که بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را احتمالا تا چند سال در نزدیکی صفر نگه خواهد داشت و اجازه افزایش نرخ تورم به میزانی بیش از گذشته داده خواهد شد.

نرخ پایین بهره موجب تضعیف ارزش دلار و بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا می‌شود و جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می‌برد.

شاخص ارزش دلار به نزدیکی پایین‌ترین رقم ۲ سال گذشته رسیده و در مسیر ثبت چهارمین کاهش ماهانه متوالی خود قرار دارد.

قیمت طلا که اوایل ماه جاری میلادی تا رقم بی سابقه ۲۰۷۲ دلار و ۵۰ سنت رسیده بود، ارز ابتدای امسال حدود ۳۰ درصد جهش داشته است، زیرا به دلیل روند بی سابقه چاپ پول از سوی بانک‌های مرکزی و پیش بینی افزایش نرخ تورم و همچنین بی ثباتی ارزش ارز‌های ملی طلا می‌تواند یک سرمایه گذاری امن برای جلوگیری از افت ارزش دارایی‌ها تلقی شود.

به گزارش تسنیم، در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان، یورو ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۴۶۰ تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۵۰ تومان کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۳ هزار و ۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز با ۵۰ تومان کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۷ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها ۲۷ هزار و ۱۵۰ تومان درج شده است.

** قیمت خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی همزمان با افزایش قیمت ارز در بازار آزاد، افزایش یافته و دلار از روز چهارشنبه هفته قبل در این صرافی‌ها وارد کانال ۲۳ هزار تومان شده است.

بروز رسانی: ‌دو‌شنبه 10 شهریور 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

23 هزار و 50  

قیمت دلار (بازار آزاد)

23 هزار و 600

قیمت یورو (صرافی بانکی)

27 هزار و 150

قیمت یورو (بازار آزاد)

27 هزار و 800

قیمت درهم

6 هزار و 460  

قیمت پوند

31 هزار و 600

بروز رسانی: ‌دوشنبه 10 شهریور ساعت 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

10 میلیون و 800 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

11 میلیون و 200 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

5 میلیون و 500 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

3 میلیون و 50 هزار

قیمت سکه گرمی

یک میلیون و 700 هزار

بروز رسانی: دوشنبه 10 شهریور ساعت 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 84 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 431 هزار

مثقال طلا

4 میلیون و 700  هزار

انس طلا(دلار)

1964.2

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها