{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸ عیار هرگرم یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۵ هزار و ۴۵۰ تومان است.

هم اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان، قیمت دلار ۲۵ هزار و ۴۵۰ تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و ۸۳۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۵۲۸ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۹۵۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

فعالان بازار، علت اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در روز‌های اخیر را افزایش چشم گیر قیمت ارز می‌دانند و می‌گویند: خرید و فروش‌ها دراین بازار هیچ تغییری نکرده و در رکود نسبی هستیم.

به گزارش تسنیم، در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار با کاهش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۵ هزار و ۴۵۰ تومان، یورو ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان و درهم امارات ۷ هزار تومان اعلام شده است.

اختلاف نرخ ارز در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی در روز‌های اخیر موجب تشکیل صف‌های طولانی خرید ارز مقابل این صرافی‌ها شده بود؛ عده‌ای به نیت کسب سود حدوداً ۴ میلیونی ساعات طولانی در صف خرید ارز مقابل این صرافی‌ها منتظر می‌ماندند؛ فروش ارز سهمیه‌ای در صرافی‌های بانکی در روز‌های اخیر با جنجال‌هایی همراه بود.

بنابراین، صف‌های طولانی و البته جنجال‌برانگیز خرید ارز سهمیه‌ای از صرافی‌های بانکی واکنش بانک مرکزی را به‌همراه داشت و موجب متوقف‌شدن فروش ۲۲۰۰ دلار ارز سهمیه‌ای به هر فرد شد.

باتوجه به تأکید بانک مرکزی برای تأمین ارز نیاز‌های واقعی مشتریان، صرافی‌های بانکی نسبت به تأمین ارز مورد نیاز مصارف ۲۴ گانه خدماتی از جمله مسافران، بیماران، دانشجویان و ... اقدام می‌کنند و تنها فروش ارز سهمیه‌ای با کارت ملی را متوقف کرده اند.

گفتنی است، صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به گروه‌های هدف با ۵۰ تومان افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز با ۵۰ تومان افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۷ هزار تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان درج شده است.

بروز رسانی: پنج‌‌‌شنبه 20 شهریور 12:40

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

22 هزار و 800  

قیمت دلار (بازار آزاد)

25 هزار و 450

قیمت یورو (صرافی بانکی)

27 هزار

قیمت یورو (بازار آزاد)

29 هزار و 700

قیمت درهم

7 هزار   

قیمت پوند

33 هزار

بروز رسانی: پنج‌شنبه 20 شهریور ساعت 12:40

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

11 میلیون و 300 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

11 میلیون و 850 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

5 میلیون و 850 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

3 میلیون و 350 هزار

قیمت سکه گرمی

یک میلیون و 830 هزار

بروز رسانی: پنج‌شنبه 20 شهریور ساعت 12:40

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 145 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 528 هزار

مثقال طلا

4 میلیون و 958  هزار

انس طلا(دلار)

1944.2

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها