{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

صرافی ملی نرخ‌های جدید دلار و یورو را برای امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹ اعلام کرد.

قیمت دلار و طلا امروز (۹۹/۰۶/۲۳)+جدول

قیمت خرید و فروش دلار به ترتیب ۲۳۰۶۰ و ۲۳۱۶۰ تومان است. نرخ خرید یورو ۲۷۲۶۰ و قیمت فروش ۲۷۳۶۰ تومان است.

دلارجدید۱۲۳

 قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز شنبه ۲۲ شهریور با 16,200 تومان افزایش، یک میلیون و 170 هزار و 300 تومان معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد در این مورد نوشت: هر اونس طلای جهانی در هفته گذشته با صعود 5/ 0 درصدی همراه شد و دیروز به 1940دلار رسید. طلا همواره به‌عنوان دارایی امن مورد توجه سرمایه‌گذاری ریسک‌گریز بوده است.

در این میان هر چند افزایش فشارهای تورمی از قیمت طلا حمایت می‌کند اما جدیدترین نظرسنجی هفتگی کیتکو نشان داد در کنار تقویت خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به رشد قیمت این فلز ارزشمند، اکثر تحلیلگران وال‌استریت نسبت به روند قیمت طلا در کوتاه‌مدت همچنان نظر خنثی دارند.

موج جدید صعودی شاخص دلار مهم‌ترین دلیل عدم اظهارنظر برخی تحلیلگران درخصوص آینده طلا است. در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته جاری ۱۵ کارشناس وال‌استریت شرکت کردند که از میان آنها پنج نفر معادل ۳۶ درصد به افزایش قیمت طلا، سه نفر معادل ۲۱ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و شش نفر معادل ۴۳ درصد نظری نداشتند.

سکه در تعقیب دلار

بازار سکه روز شنبه به تعقیب دلار پرداخت و قله‌ای جدید را فتح کرد. هر سکه طرح جدید ساعت 16 روز شنبه ضمن افزایش بهای 330 هزار تومانی (معادل 8/ 2 درصد) با قیمت 12 میلیون و 300 هزار تومان به فروش رفت. در شرایطی که بازار طلای جهانی در تعطیلات پایان هفته به سر می‌برد، سکه راهی جز تبعیت از دلار ندارد. در این میان صعود 8/ 1 درصدی دلار در بازار آزاد سیگنال مثبت خود را به بازار سکه ارسال کرد.

در این میان هر گرم طلای 18 عیار نیز با رشد قیمت 4/ 1 درصدی همراه شد. به این ترتیب تنها در 7 روز کاری گذشته سکه طلا با رشد قیمت یک میلیون تومان همراه شده است تا حباب سکه از 350 هزار تومان فراتر رود.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها