{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

جزئیات پرداخت سود سهام عدالت سال 98 تا یک هفته آینده برای هر دو گروه سهامدارانی که روش مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، مشخص می‌شود.

پرداخت سود سهام عدالت کی مشخص می‌شود؟

سود سهام عدالت 49 شرکتی که در سبد سهام عدالت حضور دارند هر ساله از سوی سازمان خصوصی‌سازی جمع‌آوری و به حساب سهامداران واریز می‌شود.واریز سود سهام عدالت در اسفند ماه گذشته با حواشی همراه شد.

پرداخت سود سهام شرکت‌ها در هر سال به سال بعد موکول می‌شود، آخرینسودواریزی نیز مربوط به سال 97 بود که در اسفند ماه سال 98 پرداخت شد.

واریز سود سهام عدالت در اسفند ماه گذشته با حواشی همراه شد، از جمله این که پول بسیاری از سهامداران برگشت خورد و برطرف کردن مشکل این افراد تا خرداد ماه نیز ادامه داشت.

تا جایی که حسن علائی، عضو هیات عامل و معاون واگذاری سهام و بنگاه‌ها سازمان خصوصی‌سازی در اردیبهشت ماه گذشته به تجارت‌نیوز گفت: عمده مشکل واریز نشدن سود سهام عدالت سهام‌داران در برگشت خوردن واریزی‌هاست؛ یعنی مبلغ سود واریز شده اما به حساب ننشسته و برگشت خورده است.

به گفته وی به طور مثال سود سهام عدالت ۶۳ هزار نفر از مشتریان بانک ملی برگشت خورده است؛ و این مسئله برای دیگر بانک‌ها نیز وجود دارد.

در حال حاضر سود سهام عدالت شرکت‌ها در سال 98 هنوز پرداخت نشده است و براساس پیگیری‌های تجارت‌نیوز، جزئیات آن برای هر دو گروه سهامدارانی که روش مستقیم و غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند مشخص می‌شود.

در سال گذشته سود سهام عدالت برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی معادل 205 هزار تومان و برای سهام 532 هزار تومانی نیز معادل 107 هزار تومان بود.

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها