{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

یک بازنشسته سایر سطوح با انتقاد از تاخیر در اصلاح همسان‌سازی گفت: فرمول‌ها شفاف نیست و نمی‌دانیم چگونه عدالت بیمه‌ای رعایت شده است.

 حقوق بازنشستگان ۵۰۰ هزارتومان افزایش یافته!

یک بازنشسته سایر سطوح که قبل از اجرای همسان‌سازی ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مستمری ماهانه داشته، در تماس با خبرنگار ایلنا، ضمن انتقاد از فرمول‌ها و محاسبات همسان‌سازی می‌گوید: عدالت بیمه‌ای که مسئولان سازمان بارها در مورد آن داد سخن داده‌اند، در فرمول‌های همسان‌سازی محقق نشده است.

وی با بیان اینکه فرمول‌ها و محاسبات و همچنین جداول به هیچ وجه شفاف نیست، می‌گوید: دریافتی منِ سایر سطوح بعد از اجرای همسان‌سازی ۵۰۰ هزار تومان شده، دریافتی یک بازنشسته حداقل‌بگیر با ۲۰ سال سابقه بیمه‌پردازی هم ۵۰۰ هزار تومان زیاد شده، این برابری در افزایش چگونه می‌تواند ترجمانِ عدالت بیمه‌ای باشد؛ کسی که قبلاً یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مستمری می‌گرفته حالا با ۵۰۰ هزار تومان افزایش، بالای ۲ میلیون تومان می‌گیرد، آیا من که سال‌ها حق بیمه هنگفت پرداخته‌ام باید با این فرد برابر باشم؟!

این بازنشسته ادامه می‌دهد: طبق جداولی که در رسانه‌ها منتشر کردند دریافتی من باید به بالای ۷ میلیون تومان می‌رسید، اما این اتفاق نیفتاده است؛ در پاسخ اعتراضات بازنشستگان گفته‌اند به کارشناسان سازمان مراجعه کنید، اما ما نمی‌دانیم چگونه باید به این کارشناسان دسترسی داشته باشیم؛ شماره تلفن‌های اعلام شده هم مدام اشغال است!

او تاکید دارد: باید هرچه زودتر اعلام کنند که چه زمانی اصلاحات وعده داده شده، اجرایی می‌شود و آیا این اصلاحات برای بازنشستگانِ سایر سطوح هم هست یا فقط برای سخت و زیان‌آورها قرار است بازنگری صورت بگیرد!

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها