{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

بازنشستگان کشوری که حقوق بالایی دارند، می‌گویند عدم شمول همسان‌سازی برای پردرآمدها، عادلانه نیست.

انتقاد بازنشستگان لاکچری از کم شدن حقوقشان

جمعی از بازنشستگان کشوری در تماس با خبرنگار ایلنا، از فرمول‌های همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری که ده درصد حقوق‌های بالا را استثنا کرده است، انتقاد کردند.

این بازنشستگان که مستمری آنها جزو ده درصد بالای جدول مستمری‌های صندوق کشوری است، می‌گویند: عدم اجرای همسان‌سازی برای ما، فاصله‌ی ما و حداقل‌بگیران را کاهش می‌دهد؛ ما در دوران اشتغال به دلیل بهره‌مندی از تخصص، مهارت و سابقه بالا، حقوق‌های بالا گرفته‌ایم و حق بیمه بیشتری از ما کسر شده است؛ حالا عادلانه نیست که همسان‌سازی برای ما اجرایی نشود.

در روزهای گذشته، مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری درباره اینکه چرا همه بازنشستگان مشمول طرح همسان‌سازی نمی‌شوند، گفت: به طور طبیعی بخشی از جامعه تحت پوشش صندوق مشمول همسان‌سازی می‌شوند که در قوانین بودجه پیش‌بینی شده است و با اولویت کسانی که حقوق پایین‌تر می‌گیرند مشمول این قانون شدند.

وی افزود: کسانی که درگروه‌های شغلی خود افزایش حقوق بازنشستگی آنها عدد بالایی را نشان می‌دهد، مشمول این قانون نشدند.

شیرمحمدی اظهارداشت: امسال حدود ۱۰ درصد بازنشستگان با حقوق بالا نسبت به میانگین گروه خود مشمول قانون همسان‌سازی حقوق نشدند و تنها ۱۵ درصد افزایش حقوق سنواتی به آنها تعلق گرفت؛ زیرا دریافتی حقوق آنها از گروه همترازشان بالاتر بوده است، بنابراین همسان‌سازی به آنها تعلق نگرفت.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها