{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اعتبار ۵۰ هزار میلیارد تومانی برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و اعتبار ۳۲ هزار میلیارد تومانی برای همسازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از فراهم شدن شرایط برای اجرای کامل قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان خبرداد.

افزایش حقوق بازنشستگان با اعتبار میلیاردی

مهرماه امسال بازنشستگان کشوری و لشگری نیز همچون بازنشستگان تامین اجتماعی که از مردادماه سالجاری مشمول قانون همسازی حقوق شدند، ارقام جدیدی را در فیش حقوقی خود خواهند دید و مبالغ بیشتری نسبت به ماه های گذشته به حسابشان واریز می شود.

سخنان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نشان می دهد این افزایش حقوق بازنشستگان اگر محدودیت منابع دولت نبود می توانست از فروردین ماه اجرایی شود.

چرا افزایش حقوق بازنشستگان از ابتدای سال اجرایی نشد؟

بنا به اعلام خانه ملت حمیدرضا حاجی‌ بابایی گفته است: از آنجا که دولت برای اجرای این قانون از ابتدای فروردین اعتبار لازم را در اختیار ندارد، این قانون از ابتدای مهر ماه سال جاری اجرایی می‌شود، بنابراین مقرر شد، احکام به گونه‌ای صادر شود، که دقت لازم در پرداخت لحاظ شود.

وی افزود: به دنبال برگزاری جلسه مشترک با رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مقرر شد، از محل بند (و) تبصره ۲ قانون بودجه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری در قانون بودجه ۱۳۹۹ مستند به ماده ۱۲ قانون برنامه ششم ۵۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود و ۳۲ هزار میلیارد تومان هم برای بازنشستگان تامین اجتماعی اختصاص یافته است.

وی افزود: ۱۸هزار میلیارد تومان باقیمانده برای بازنشستگان لشکری و کشوری اختصاص می‌یابد. برای اجرای کامل ماده ۳۰ قانون برنامه ششم، مبنی بر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مبلغ ۲۸ هزار میلیارد تومان نیاز است و از سوی دیگر اصلاحیه بند واو تبصره ۲ نیز باید انجام پذیرد.

وی تصریح کرد: دولت اراده کرده تا مواد ۱۲ و۳۰ قانون برنامه ششم توسعه را اجرایی کند، مجلس باید به اجرای هرچه دقیق‌تر این موضوع کمک کند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها