{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رصد بازار خودروهای BMW نشان دهنده آن است که BMW X۱ مدل ۲۰۱۷ بدون کارکرد قیمتی در حدود سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دارد.

ممنوعیت واردات خودرو موجب شد تا شنیدن رقم‌های میلیاردی برای خودروهای وارداتی در بازار کاملا طبیعی باشد؛ روندی که موجب شد تا خودروهای که در رده خودروهای لوکس قرار ندارند نیز با قیمت‌های میلیاردی کمی ارازن تر از خودروهای لوکس در بازار خرید و فروش شوند با این شرایط می‌توان گفت این روزها قیمت‌های چند میلیاردی تنها به خودروهای لوکس اختصاص ندارد و شرایط موجب شده تا تعداد زیادی از خودروهای وارداتی طعم میلیاردی شدن را بچشند.

بازار BMW  

رصد بازار خودروهای BMW نشان دهنده آن است که BMW X۱ مدل ۲۰۱۷ بدون کارکرد قیمتی در حدود سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دارد، نکته جالب توجه آن است که این خودرو با نرخ چند میلیاردی به صورت محدود در بازار موجود است.

البته در خصوص BMW X۱ این نکته قابل توجه است که امکان خرید بدون کارکرد آن برای متقاضیان وجود دارد اما در خصوص سایر BMW‌‌های متقاضیان یا باید به مدل کارکرده آن بسنده کنند و یا به خرید گذرموقت رضایت دهند.

ارزیابی بازار خودروهای BMW نشان دهنده آن است که درحال‌حاضر BMW i۸ با کارکرد ۱۷ هزار کیلومتر قیمتی در حدود ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دارد، خودرویی که به تعداد بسیار اندک در بازار موجود است و این امر موجب شده تا نرخ آن از به بیش از ۱۰ میلیارد تومان برسد.

قیمت BMW X۴ نیز درحال‌حاضر با ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد در حدود ۵ میلیارد و ۲۰۰ تومان است، در خصوص این خودروها این نکته را نیز باید در نظر گرفت که با توجه به ممنوعیت واردات از یک سو و عدم عرضه از سوی نمایندگی رسمی این خودروها با قیمت‌های متفاوت و بعضا دلبخواه در بازار عرضه می‌شوند که این امر موجب شده تا نتوان رنج قیمتی دقیقی برای این خودروها در نظر گرفت.

BMW X۴ یک خودرو لوکس شاسی بلند کوچک است که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. سیستم انتقال قدرت ایکس۴ با ایکس۳ مشترک بوده و موتور‌های آن در دو مدل ۴ و ۶ سیلندر بنزینی و دیزلی عرضه می‌شوند که البته بازار ایران تنها شاهد عرضه مدل ۲ لیتری بنزینی توربو شارژ با ۲۴۵ اسب بخار است. ایکس۴ کمی از ایکس۳ بزرگتر ولی نسبت به ایکس۵ کوچکتر است.

اما متقاضیان خرید ۶BMW X مدل ۲۰۲۰ با توجه به ممنوعیت واردات خودرو به کشور باید به خودرو با پلاک گذر موقت بسنده کنند. به گفته فعالان بازار خودرو ۶BMW X مدل ۲۰۲۰ با نرخ ۱۳۰ هزار دلار با پلاک موقت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و با دلار ۳۰ هزار تومانی می‌شود ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان.

خریداران خودروهای گذر موقت هر سه ماه باید نسبت به تمدید پلاک اقدام کنند که این امر می‌تواند برای خریداران این خودرو چالش برانگیر شود.

i۳۳۰ BMW مدل ۲۰۱۸ را می‌توان پرفروش‌ترین نسخه‌ سری ۳ دانست. این مدل هم با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوشارژ به حجم ۲ لیتر ارائه می‌شود، اما قدرت ۲۵۰ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر تولید می‌کند. نهایت قدرت در ۵۲۰۰ دور بر دقیقه و بیشترین گشتاور از ۱۴۵۰ تا ۴۸۰۰ دور بر دقیقه حاصل می‌شود. درحال‌حاضر این خودرو با ۱۶ هزار کیلومتر کارکرد با نرخ ۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون در بازار قیمت‌گذاری شده است.

جدول-خودرو

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها