{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت‌نام بازنشستگان کشوری برای برخورداری از تسهیلات خرید لوازم خانگی از امروز (یکشنبه ۲۰ مهرماه) خبر داد.

4 میلیون تومان در کارت حقوق بازنشستگان

اکبر افتخاری با اشاره به پرداخت تسهیلات رفاهی به بازنشستگان کشوری از اسفندماه سال گذشته و با هدف افزایش قدرت خرید و توان معیشتی آنها، گفت: در کارت حقوق بازنشستگان یک کیف پول اعتباری فعال کرده‌ایم و در سال ۳بار مبلغ یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان برای هر بازنشسته شارژ می‌شود تا در دوره‌های ۴تا ۵ماهه از فروشگاه رفاه خرید کنند.

وی با بیان این که پرداخت تسهیلات به بازنشستگان در دو دوره انجام شده است، گفت: در این دوره، امکان خرید اقساطی لوازم خانگی را برای بازنشستگان کشوری فراهم کرده ایم و این تسهیلات با دو اعتبار ۳۰و ۵۰میلیون تومانی در اختیار بازنشستگان قرار می گیرد.

افتخاری ادامه داد: طرح خرید از فروشگاه‌های کفش ملی با تخفیف ۱۲درصد، طرح بعدی خرید از فروشگاه افق کوروش با استفاده از تخفیف ۳.۵درصد، خرید محصولات پگاه از فروشگاه‌های افق کوروش با تخفیف ۲۱.۵درصد، از جمله طرح‌های دیگری است که برای بازنشستگان در نظر گرفته‌ایم. وی افزود: همچنین تخفیف ۵۰درصدی برای استفاده از هتل‌های ایرانگردی جهانگردی و یا استفاده قسطی با تخفیف ۳۵درصد از دیگر برنامه‌هایی است که برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته‌ایم؛ طرح بعدی تخفیف برای خرید بیمه نامه بود که بازنشستگان با مراجعه به بیمه ملت با تخفیف و تقسیط یک ساله می‌توانند بیمه نامه مورد نیاز خود را دریافت کنند.

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ، از امروز ۲۰مهرماه بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به سایت sabasrm.ir و در صفحه جداگانه خرید لوازم خانگی اقلام مورد نیاز را انتخاب کرده و توزیع، ارسال و نصب لوازم خانگی برای بازنشستگان رایگان خواهد بود و بهای آن در مدت ۵سال از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد. همچنین کارمزد این تسهیلات ۱۰درصد است و زمانی که اقلام مورد نظر تحویل داده شود، اقساط از حقوق بازنشستگی فرد کسر می‌شود.افتخاری درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری هم گفت: مقدمات همسان سازی حقوق صورت گرفته و در هفته جاری همه احکام صادر خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این که یک مرحله از همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در فروردین ماه انجام شد، افزود: اجرای کامل طرح همسان‌سازی که برابر با ۹۰درصد حقوق کارکنان شاغل است، در مهر‌ماه انجام می‌شود و در هفته جاری همه احکام صادر و از طریق وب سایت صندوق بازنشستگی احکام قابل رویت خواهند بود.

افتخاری با بیان این که افزایش حقوق بازنشستگان با استفاده از منابع اجرای همسان‌سازی در مهرماه، پایان همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری خواهد بود، افزود: در حال حاضر به یک مدل پایدار برای همسان سازی حقوق بازنشستگان رسیده ایم و هرچه در سال‌های آینده حقوق شاغلان افزایش پیدا کند به همان میزان حقوق بازنشستگان افزایش پیدا خواهد کرد و به سطح متناسبی می‌رسد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها