{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در هفته اخیر پیش‌نویس اخذ مالیات از املاک و خودرو در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد تا این طرح یک قدم دیگر به اجرا نزدیک شود. در مرحله بعدی هیات دولت نیز این لایحه را در آخرین روز مهر ماه تصویب کرده است.

جزییات جدید از مالیات بر املاک و خودرو

در هفته اخیر پیش‌نویس اخذ مالیات از املاک و خودرو در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد تا این طرح یک قدم دیگر به اجرا نزدیک شود. در مرحله بعدی هیات دولت نیز این لایحه را در آخرین روز مهر ماه تصویب کرده است.

بر اساس این طرح، املاک یا زمین‌های مسکونی تا ارزش ۷.۵ میلیارد تومان معاف از مالیات هستند و این معافیت برای خودروها تا ارزش یک میلیارد تومان است.

طبق این گزارش، هیات وزیران نیز در جلسه ۳۰ مهر ماه پس از بررسی مواد دیگری از لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، این لایحه را تصویب کرد. طبق گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که با هدف بهبود توزیع ثروت وضع مالیات سالانه املاک مسکونی (گران قیمت) و مالیات سالانه خودرو (لوکس) تهیه و تصویب شد، موضوعاتی از قبیل حمایت از فضای کسب و کار، مالیات حق تمبر لغو و مالیات بر سود سهام و سهم الشرکه و کاهش نرخ مالیات شرکت‌ها از نرخ ۲۵ درصد به ۱۰ درصد، مدنظر قرار گرفته است.

بدین ترتیب پس از ارسال این لایحه به مجلس، باید منتظر تصویب آن در مجلس و سپس ابلاغ آن به دولت برای اجرای این طرح بود. در این لایحه خبری از مالیات بر بازار سهام نیست و به همین دلیل برخی این لایحه را سیگنال مثبتی برای بورس تلقی کرده‌اند.

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها