{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

گروه صنعتی ایران خودرو که چند روز قبل فروش فوق العاده برخی از محصولاتش را برگزار کرده بود، حال تحویل نسخه جدید سورن را برای برندگان قرعه کشی اخیر آغاز کرده است.

فروش فوق العاده محصول جدید ایران خودرو/عکس

فروش فوق العاده محصول جدید ایران خودرو. گروه صنعتی ایران خودرو که چند روز قبل فروش فوق العاده برخی از محصولاتش را برگزار کرده بود، حال تحویل نسخه جدید سورن را برای برندگان قرعه کشی اخیر آغاز کرده است. سند این خودروها در رهن ایران خودرو است.

«سورن پلاس» که نمونه فیس لیفت این سدان خانوادگی به حساب می‌آید، از ابتدای هفته جاری به‌دست خریداران رسیده است.

با توجه به قوانین مربوط به فروش فوق العاده خودروها، مالکان این خودروی جدید امکان فروش سورن پلاس را تا یک سال در بازار آزاد ندارند و در صورتی واگذاری خودرو، خلاف قوانین رفتار نموده‌اند. به عبارت ساده تر سند این خودروها در رهن ایران خودرو است و هرگونه خرید و فروش این خودروها به صورت قول نامه‌ای قابل انجام است.

با توجه به تصاویر ارسالی از جانب مخاطبان این رسانه مشخص است که سورن پلاس با امکاناتی نظیر چراغ روشنایی روز، رینگ‌های آلومینیومی، دو کیسه هوا، تزیینات مشکی پیانویی کابین، دستگیره‌های درِ جدید (مشابه به دنا)، بال تزیینی روی صندوق، دوخت قرمز صندلی ها، تهویه اتوماتیک، آینه‌های تاشو برقی، پشتی صندلی‌های جلوی برقی، غربیلک فرمان جدید (مشابه به دنا)، ساعت و کامپیوتر سفر جدید، سنسور پارک عقب سه گانه و… مجهز است.

ایران خودرو سورن پلاس را در بهمن ۱۳۹۸ معرفی کرد و مدیران این خودروسازی در اسفند سال گذشته اعلام کردند که نمونه جدید سورن در دو نسخه تنفس طبیعی و توربو به بازار خواهد آمد. از اصلی‌ترین تغییرات سورن پلاس با نسخه‌های قبلی طراحی جدید و فیس لیفت کاسه چراغ ها، جلو پنجره و تزیینات تریم داخلی است. اما به گفته مدیران پروژه سورن فیس لیفت، این سدان خانوادگی در بحث کیفیت نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده و برخی از اجزای آن در بحث کیفیت همانند دنا شده‌اند.

با این وجود بسیاری از کاربران فضای مجازی معتقد هستند که تغییرات قابل مشاهده در سورن پلاس، آنچنان خاص و متفاوت نیستند. همچنین بسیاری می‌گویند که در شرایط امروز بازار و بر اساس نیاز مشتریان، سورن پلاس باید با امکانات بیشتری چون نمایشگر لمسی، دوربین عقب، سنسور نور، رهیاب ماهواره‌ای و… تولید شود.

درحال‌حاضر سورن پلاس با پیشرانه EF۷ یورو ۵ به بازار آمده و ۱۱۵ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۵۹ نیوتن متر در اختیار راننده می‌گذارد. جعبه دنده ۵ سرعته دستی هم توان این پیشرانه را به چرخ‌های جلوی سورن فیس لیفت می‌رساند. برخی در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی اعلام می‌کنند که سورن پلاس به پیشرانه EF۷ پلاس مجهز است. اما واقعیت این است که هنوز تولید انبوه پیشرانه‌های EF۷ پلاس و TC۷ پلاس در ایران خودرو آغاز نشده و سورن جدید نیز فعلا با پیشرانه EF۷ معمولی و یورو ۵ تولید می‌شود.

در پیش فروش چند روز اخیر ایران خودرو، سورن پلاس با قیمت ۱۴۷ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید و به گفته مدیران این خودروسازی، در مراحل بعدی پیش فروش‌ها عرضه این خودرو ادامه خواهد داشت.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها