{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۵ آبان با ۵۲۷۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۲۶۲ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

روز گذشته پنجم آبان ماه بر اساس نرخ اتحادیه طلا و جواهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نسبت به آخرین معاملات روز شنبه حدود ۵۲۰ هزار تومان کاهش یافت. اما آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز چقدر بود؟قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۵ آبان با ۵۲۷۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۲۶۲ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

در شروع معاملات روز دوشنبه قیمت طلا کاهشی نسبی را از خود نشان داد، و به زیر کانال ۱۹۰۰ دلار نیز رفت اما در ادامه روز این روند بهبود یافت و مجدد کانال از دست رفته را پس گرفت. اونس طلا روز گذشته (ساعت ۱۶ به وقت تهران) با کاهش ۳ دلاری نسبت به قیمت بسته شده جمعه به یک‌هزار و ۹۰۲ دلار و ۲۸ سنت رسید. قیمت ۱۸۹۸ دلاری که در ابتدای روز ثبت شد نشان‌دهنده کمترین میزان در یک هفته گذشته است.

این رقم از ۱۷ مهر امسال بی‌سابقه بوده است. به گفته کارشناسان افزایش ارزش شاخص جهانی دلار و پیشرفت نداشتن مذاکرات مربوط به بسته محرک مالی جدید در آمریکا سبب شده تا بهای فلز زرد روند نزولی در پیش بگیرد. شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی با صعود ۲/ ۰ درصدی روبه‌رو شده و این مساله سبب شد بهای جهانی طلا کاهش یابد.

بازگشت سکه به کانال ۱۳ میلیونی

روز گذشته پنجم آبان ماه بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به ۱۳میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید که نشان می‌دهد قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نسبت آخرین معاملات روز شنبه حدود ۵۲۰ هزار تومان کاهش یافته است. همچنین بهای نیم‌سکه و ربع‌سکه نیز کاهش را تجربه کردند. بر این اساس نیم‌سکه ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان،

ربع‌سکه ۴ میلیون و ۹۵۰هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شدند. کاهش قیمت سکه در این روز‌ها به سبب کاهش قیمت اونس طلا در بازار جهانی و همچنین نرخ دلار در بازار داخلی است. اونس طلا از ۱۷ مهر تاکنون به زیر ۱۹۰۰ دلار نیامده بود اما روز گذشته این امر محقق شد و بر قیمت سکه تاثیر گذاشت.

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها