{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

اوایل ماه پیش بود که خبر برگزاری تور استانبول منتشر شد و متقاضیان سفر به ترکیه دست به کار شدند.

خبر خوب برای از سرگیری تور استانبول در مهر و آبان 99

در چند ماه اخیر اطلاعیه‌های مختلفی مبنی بر گشایش پرواز و برگزاری تور استانبول اعلام شد. بخاطر روابط گسترده اقتصادی و گردشگری، از سرگیری پروازهای ایران - ترکیه و راه اندازی مجدد تور استانبول تحت پروتکل های بهداشتی ضروری است. در حال حاضر بازگشایی پرواز ترکیه و تور استانبول آماده از سرگیری است.

ترکیه به عنوان اصلی‌ترین مقصد گردشگری مسافران ایرانی در ماه جاری از شروع خواهد شد.

استانبول شهری است دوست ‌داشتنی با جاذبه‌های رنگارنگ که نقطه تلاقی میان دو قاره و حتی می‌توان گفت دو دنیای شرق و غرب است شهری میان آسیا و اروپا و پر از مسجد و کاخهای امپراطوری عثمانی تا کلیساها و بناهای تاریخی، از جزیره و دریا گرفته تا حمام‌های قدیمی. تماشای ایاصوفیه، مسجد کبود و قصر توپکاپی که تمام شد، خودتان را به خیابان همیشه‌ بیداراستقلال و میدان تکسیم برسانید و در کوچه پس‌کوچه‌هایش کافه‌ نشینی کنید و البته از مراکز خرید اروپایی و برندهای محبوبش غافل نشوید.

قبل از اینکه به خرید بلیط تور استانبول اقدام کنید، بهتر است با خبرهای تازه‌ی از سرگیری تور استانبول مطلع شوید:

تاریخ دقیق پرواز تهران استانبول

روز ۱ مهر ۱۳۹۹ تاریخ دقیق بازگشایی پرواز و خرید بلیط هواپیما تهران به استانبول اعلام شد. ماهان قرار است با ۴ پرواز در هفته این مسیر پرواز را بازگشایی کند. البته ترکیش ایرلاین تاریخ ۲۶ سپتامبر مصادف با ۵ مهر ۱۳۹۹ را به عنوان اولین تاریخ شروع پروازهای تهران - استانبول اعلام کرده است.

ازسرگیری تور استانبول  مهر ۱۳۹۹

پرواز ماهان از تهران به استانبول

شرکت هواپیمایی ماهان مورخ ۹۹/۶/۲۶طی آخرین بخشنامه خود امکان پذیرش مسافر در مسیر تهران استانبول را ۹۹/۷/۰۱ برابر با ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰ اعلام کرد. شرایط الزامی برای پذیرش همراه داشتن جواب منفی تست کرونا PCR از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح ذیل می باشد. (حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز)

۴ آزمایشگاه در تهران و ۵ آزمایشگاه در شهرهای قم، کرج، اصفهان، شیراز و مشهد آزمایشگاه‌های مورد تأیید این شرکت هواپیمایی هستند.

طبق گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در حال حاضر این پرواز از اول مهر توسط ماهان انجام می‌شود، اما شرکت ‌های هواپیمایی دیگر هم می‌توانند با ارائه تقاضا نسبت به برقراری مجدد پرواز تهران-استانبول اقدام کنند.

شروع پرواز تهران استانبول پگاسوس

پرواز تهران- استانبول- تهران با هواپیمایی پگاسوس از ۷ مهر ۱۳۹۹ فرودگاه صبیحا آغاز خواهد شد. 

پرواز ایران ایرتور تهران استانبول 

پرواز تهران-استانبول- تهران با هواپیمایی ایران ایر تور آغاز می شود. این پرواز ویژه ۴ و ۷ مهر انجام می گیرد.

گشایش فرودگاه استانبول و مذاکرات ایران

با توجه به بازگشایی پروازها، دولت ترکیه در فضایی پنج هزار متری در فرودگاه استانبول، آزمایشگاه تست کرونا را برای مسافرین فراهم کرده است. این تصمیم ترکیه از آمادگی این کشور برای پذیرش مسافرین در دوران کرونا خبر می دهد. با توجه به سفرهای مشترک متعدد میان ایران-ترکیه و اهمیت فعال بودن پروازها و مرز زمینی، مذاکرات جدی میان مقامات ایران و ترکیه ادامه دارد تا امکانی برای سفر ایرانیان نیز مانند شهروندان بسیاری از کشورهای درگیر با کرونا به ترکیه ایجاد شود.

گشایش فرودگاه استانبول و مذاکرات ایران

کدام مسافران امکان سفر به ترکیه دارند؟

قبلا برای سفر به ترکیه، مسافران حداقل باید یکی از شرط‌های زیر را داشتند.

دارا بودن اقامت دائم کشور ترکیه

داشتن تابعیت کشور ترکیه

داشتن ویزای کاری کشور ترکیه

پیرو اطلاعیه های قبلی، بنا به اعلام مقامات ذیصلاح ترکیه از تاریخ یکم مهر- ۱۳۹۹شهروندان ایرانی با شرایط زیر با در دست داشتن مدارک لازم می توانند از طریق هر دو مرز سرو و بازرگان وارد ترکیه شوند:

دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های ترکیه

متقاضیان شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه ( با ارایه مدارک شرکت در آزمون ورودی)

اساتید ایرانی شاغل به تدریس در دانشگاه های ترکیه

پایان اقتدار قطر ایرویز

قبلا هواپیمایی قطر با برقراری سه پرواز روزانه رفت و برگشت در مسیر تهران-دوحه فعال‌ترین شرکت هواپیمایی خارجی در ایران به شمار می‌رود و بار اصلی ترانزیت مسافران بین‌المللی را بر عهده داشت. چون قطرایرویز پروازهای استانبول را با کانکشن انجام می‌داد یعنی پرواز به دوحه و از آنجا به بلگراد و بعد به استانبول می رفت، قیمت بلیط‌ها بسیار بالا بود. با آغاز پرواز ماهان، ایران ایرتور، پگاسوس و ترکیش ایرویز اقتدار قطر ایرویز پایان می یابد.

شروع پرواز ایران ترکیه سپتامبر ۲۰۲۰ 

در حال حاضر تاریخ ۲۲ سپتامبر به عنوان تاریخ بازگشایی پرواز ایران ترکیه اعلام شده است. اگر قصد سفر به ترکیه دارید زودتر نسبت به تهیه بلیط هواپیما استانبول به تهران اقدام کنید چون در زمان تعیین شده، ترافیک مسافران بالا خواهد بود. تاریخ فوق بر اساس آخرین بیانیه‌های رسمی بیان شده است. لازم به ذکر است که پروازهای سپتامبر ۲۰۲۰ از مبدا تهران از سر گرفته می‌شود.

شروع پرواز ایران ترکیه سپتامبر ۲۰۲۰

سخن پایانی

یکی از خطوط هوایی پر تردد ایران، پرواز تهران استانبول است. به خاطر محبوبیت استانبول برای ایرانیان از فرودگاه امام خمینی به مقصد فرودگاه استانبول، پروازهای منظمی انجام می‌گیرد. به واسطه اینکه استانبول معروفترین شهر گردشگری ترکیه و در رده سوم جهان قرار دارد، فرودگاه جدید استانبول با امکانات پیشرفته، به عنوان بزرگترین فرودگاه این کشور تاسیس شده است. شما می‌توانید از طریق سایت تریپ، خرید بلیط هواپیما تهران به استانبول را به سهولت انجام دهید. تعدد گردشگران باعث شده تا ایرلاین‌های بزرگ مسیر هوایی تهران به استانبول را پوشش دهند. به همین دلیل شما شانس زیادی برای خرید بلیط چارتر استانبول خواهید داشت.

با توجه به اپیدمی کرونا ویروس، تورها منطبق با مقررات اعلامی وزارت بهداشت است. 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها