{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مصوبه یارانه خرید کالاهای اساسی مجلس برای شش ماه نیمه دوم سال تصویب شده و از مهرماه قابلیت اجرا شدن دارد، اظهار داشت: وزارت رفاه در مصوبه مجلس مکلف شده است که در فروشگاه‌های مختلف اقلام قابل خرید را اعلام کند.

حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تصویب طرح الزام دولت برای پرداخت یارانه برای خرید کالاهای اساسی در مجلس، گفت: این طرح که اخیراً در مجلس تصویب شد تکمیل کننده دو طرح قبلی هدفمندسازی یارانه‌ ها و یارانه معیشتی دولت است.

وی با اعلام اینکه مجلس با تصویب این طرح به دنبال کمک به اقشار متوسط و کم درآمد جامعه از طریق اعطای یارانه خرید کالاهای اساسی است، ادامه داد: در این طرح پیش‌بینی شده است که به 40 میلیون نفر، نفری 60 هزار تومان و به 20 میلیون نفر که درآمدشان از کف درآمد‌ها پایین‌تر هستند و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، نفری 120 هزار تومان به کارت سرپرستان خانوار واریز شود.

نماینده تبریز در مجلس با بیان اینکه این مصوبه مجلس برای شش ماه نیمه دوم سال تصویب شده و از مهرماه قابلیت اجرا شدن دارد، اظهار داشت: از طرف دیگر وزارت رفاه در مصوبه مجلس مکلف شده است که در فروشگاه‌های مختلف اقلام قابل خرید را  اعلام کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در شرایطی که مردم در تنگنای اقتصادی قرار گرفته‌اند و هر روز شاهد بالا رفتن قیمت‌ها در بازارها هستیم و سفره مردم کوچک‌تر می‌شود، این مصوبه مجلس می‌تواند تا حدودی خیال مردم از تامین کالاهای اساسی راحت کند.

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها