{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

به باور عده‌ای از آن‌ها درصورت افت نرخ دلار می‌توان به کاهش مجدد قیمت خودرو امیدوار بود اما به اعتقاد برخی دیگر از کارشناسان، ریزش بیشتر قیمت خودرو امکان‌پذیر نیست.

گرانیِ چشمگیر قیمت خودروها+جدول

بازار خودرو که دو هفته پیش با کاهش چشمگیر قیمت‌ها همراه شده بود و انتظار می‌رفت این وضعیت ادامه‌دار باشد، با تغییر جهت  بازار ارز  و رشد نرخ دلار روند نزولی  بازار خودرو  هم متوقف شد و از هفته گذشته مجددا قیمت خودرو‌ها افزایش یافت.

در این راستا دو سناریو برای آینده این بازار مطرح شده؛ برخی کارشناسان معتقدند که در صورت کاهش مجدد نرخ ارز  قیمت خودرو  نیز نزولی خواهد شد چراکه همچنان حباب قیمت خودرو از بین نرفته، در مقابل عده‌ای دیگر بر این باورند که بازار خودرو دیگر کشش کاهش قیمت را ندارد و هفته گذشته به کف ریزش رسیده است، بر این اساس ادامه کاهش قیمت خودرو منجر به بروز رکود جدی در این بازار خواهد شد.

اما سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل در همین راستا اظهار کرده که در صورت افت نرخ ارز، قیمت خودرو باز هم ارزان خواهد شد؛ به گفته این فعال بازار، خودرو همچنان با قیمت‌های فعلی مشتری ندارد و مردم کماکان منتظر ریزش قیمت‌ها هستند.

قیمت روز خودرو 24آبان ماه99

نگاهی به وضعیت امروز  بازار خودرو  نشان می‌دهد که قیمت‌ها نسبت به آخرین روز معاملات هفته پیش تغییر چندانی نداشته است؛ بر اساس آگهی‌های امروز سایت‌های فروش اینترنتی  قیمت پراید 111  حدود 124میلیون، پراید131 حدود 105میلیون و  پراید132  تقریبا 109میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا معمولی در بازار امروز به 133میلیون، تیبا2 حدود 144میلیون، ساینا 140میلیون، کوییک دنده‌ای 143میلیون و کوییک‌آر حدود 155میلیون تومان است.

قیمت انواع پژو در بازار آزاد تهران

امروز  قیمت پژو206  تیپ2 در آگهی‌های فروش اینترنتی به حدود 204میلیون، پژو206 تیپ5 به 278میلیون و مدل صندوقدار این خودرو به 272میلیون تومان رسید؛ همچنین قیمت اعلام شده برای پژو207 دنده‌ای هم در بازار امروز تقریبا 380میلیون و اتوماتیک این خودرو 452میلیون تومان است.

قیمت انواع دنا در بازار آزاد

همچنین دارندگان پژو405 جی‌ال‌ایکس بنزینی قیمت این خودرو را 195میلیون و پژو پارس ساده را 212میلیون تومان اعلام کردند؛ بر همین اساس قیمت روز سمند ال‌ایکس به 191میلیون، سمند سورن 236میلیون، رانا ال‌ایکس 214میلیون، دنا معمولی 292میلیون، دنا پلاس دنده‌ای ساده 328میلیون، دنا پلاس دنده‌ای توربو 420میلیون تومان رسید.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها