{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

در جدول زیر قیمت روز محصولات سایپا را در بازار آزاد مشاهده می‌کنید.

رسانه‌های خودرویی ایران می‌گویند کاهش قیمت خودرو همچنان ادامه دارد و به تبع قیمت دلار و کاهش خریدار خودرو در بازار، با روند کاهشی رو‌به‌روست.در جدول زیر قیمت روز خودروهای سایپا را در بازار آزاد مشاهده می‌کنید.

قیمت+انواع+محصولات+سایپا

 

 

براساس تازه‌ترین گزارش‌ها، قیمت خودرو مجدداً در محصولات ایران‌خودرو ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان و در محصولات شرکت سایپا ۵ تا ۱۵ میلیون تومان کاهش داشته‌اند.

هرچند که دلالان و برخی از نمایشگاه‌داران با تلاش‌های خود و انتشار قیمت‌های بالا در فضای مجازی سعی در بالا نگه داشتن قیمت دارند.

بر اساس گزارش سایت اسب بخار، اتحادیه نمایشگاه‌داران اعلام کرده است: «دلالانی که خودرو را گران خریده‌اند، حاضر به فروش ارزان آن نیستند.»

محمود نادی، کارشناس خودرو، در این‌باره به سایت بیت‌ران گفته است: «الان کسانی هستند که می‌خواهند در برابر کاهش قیمت مقاومت کنند. اما در این شرایط موفق نمی‌شوند، زیرا بازار استقبال نمی‌کند و خریدی در این بازار انجام نمی‌شود. بازار کاملاً به صورت کاهشی بود که متاثر از بازار ارز است.»

به‌گفته آقای نادی، «گذشته از شرایط نرخ ارز، زمانی که بازار وارد فاز انتظار می‌شود، بیشترین شکست اقتصادی اتفاق می‌افتد. فعلاً نیز نمی‌توان تصور افزایش قیمت را داشت، زیرا با گذشت زمان مسائلی که در افزایش نرخ ارز تاثیرگذار هستند، در حال کم رنگ شدن هستند.»

گزارش شده است که هرچه ارزش خودرو بالاتر می‌رود و گران‌‌قیمت‌تر می‌شود، در بازارهای ریزشی هم معاملات آن‌ها به شدت کاهش پیدا می‌کند و کاهش قیمت بیشتری را تجربه می‌کنند. مثلاً اگر به صورت درصدی بازار ۲۰ درصد کاهش قیمت داشته باشد، در خودرو پراید ۲۰ میلیون تومان و در یک هیوندای سانتافه ۵۰۰ میلیون تومان می‌شود.

اما این کاهش قیمت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

محمود نادی کارشناس خودرو به بیت‌ران گفته است: «به نظرم فعلاً این روند وجود دارد. اگر به یاد داشته باشید، در زمان مذاکرات برجام نیز همین اتفاق به صورت خیلی شدید در بازار اتفاق افتاد و خیلی‌ها در آن زمان حتی سکته کردند .اما الان سعی دارند که بازار را مدیریت کنند تا با یک شیب ملایم کاهش قیمت‌ها را شاهد باشیم .تا به این ترتیب بسیاری از آقایان در مقیاس بزرگ دچار زیان نشوند و فرصت فروختن و نقد کردن کالا‌ها را داشته باشند. سرمنشأ اصلی کنترل بازار نیز نرخ ارز است که توسط صرافی ملی و کانال‌های مشابه کنترل می‌شود.»

فربد زاوه، دیگر کارشناس خودرو، نیز به سایت خبرآنلاین گفته است: «با تمام تلاش‌هایی که دلالان می‌کنند و حتی با خریدن برخی سایت‌ها نه تنها توفیقی در شرایط کنونی نداشته‌اند بلکه همین حالا اگر پرایدی را به بازار ببرید، کسی حاضر نیست از شما به قیمت ۹۰ میلیون تومان خریداری کند.»

 
الماس جدید مرسدس بنز

شرکت آلمانی دایملر مدل جدید می‌باخ را معرفی کرد که مانند رولزرویس آلمانی است. مرسدس می‌باخ S580 با پلت‌فرمی مشترک با مرسدس بنز اس کلاس نسل هفتم ساخته شده و دارای پیشرانه هیبریدی هم هست.

قیمت ارزان‌ترین مدل این خودرو ۲۰۰ هزار دلار است و برای رقابت با خودروهای ساخت بنتلی و رولزرویس روانه بازار می‌شود.

سیستم گرمایش و سرمایش و ماساژ برای صندلی‌های می‌باخ جزو گزینه‌های انتخابی معمولی این خودروی سوپر لوکس آلمانی محسوب می‌شود.

احتمالاً در آینده مدلی از این خودرو با موتور ۱۲ سیلندر معرفی خواهد شد. مدل پایه فعلی دارای موتور هشت سیلندر چهار لیتری با قدرت موتور ۵۰۰ اسب بخار است.

این خودرو از سیستم اکوبوست و همچنین سیستم دیفرانسیل هوشمند استفاده می‌کند، و محور عقب آن نیز قابلیت چرخش ۱۱ درجه‌ای دارد.

 

شرکت آلمانی دایملر مدل جدید می باخ که مانند رولزرویس آلمانی است را معرفی کرد. مرسدس می‌باخ S580 با پلت فرمی مشترک با مرسدس بنز اس کلاس نسل هفتم ساخته شده و دارای پیشرانه هیبریدی هم هست.#رادیوفردا pic.twitter.com/JJYl53wRgv

— RadioFarda‌|‌رادیو فردا (@RadioFarda_) November 24, 2020
رقابت محصول جدید ب‌ام‌و با تسلا

ب‌ام‌و خودرو جدید‌ش آی ایکس را معرفی کرده که یک خودرو هوشمند، خودران و برقی است.

این محصول ب‌ام‌و که برقی است، می‌تواند با یک بار شارژ حدود ۶۰۰ کیلومتر بپیماید که از برخی خودروهای تسلا بیشتر است و کاملاً قابلیت رقابت با محصولات تسلا را دارد.

این خودرو دارای سطح سه خودران است که در برخی جاده‌ها می‌تواند به‌صورت خودران حرکت کند و از این نظر هم قابلیت رقابت با محصولات تسلا را دارد.

این خودرو دارای قدرت ۵۰۰ اسب بخار است که توسط دو موتور تأمین می‌شود. یکی از این موتورها در محور جلو و دیگری در محور عقب خودرو قرار گرفته است.

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها