{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

دهقان کیان بیان کرد: سبد هزینه خانوار 10 میلیونی شد که جزئیات بیشتر را در ادامه خبر بخوانید.

جدول افزایش حقوق بازنشستگان منتشر شد+جزئیات

جدول افزایش حقوق بازنشستگان سال 99 را در زیر آورده ایم. همچنین جزئیات سبد هزینه خانوار در سال جاری را تشریح کردیم.رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران در نشست خبری خود ، اظهار کرد: در آخر سال ۹۸ سبد هزینه خانوار ۴ میلیون و ۹۴۶ هزار تومان بود و امروز به ۱۰ میلیون تومان رسیده و تقریبا همه چیز دوبرابر افزایش قیمت یافته است.

وی گفت: بازنشستگان ما نمی‌توانند در برابر این تورم کمر راست کنند. تا کی باید حقوق ثابت باشد، اما به واسطه تورم، اقلام مختلف چندمرتبه افزایش قیمت پیدا کنند؟

دهقان کیان بیان کرد: قیمت همه چیز چند برابر شده، اما تا درباره دستمزد صحبت میکنیم می‌گویند کارخانه‌ها با مشکل مواجهه می‌شوند. دولت در ابتدای سال ۹۸، ۵۰ درصد حقوق شاغلان خود را افزایش داد و برای بازنشستگان کشوری و لشکری هم افزایش سالیانه را اجرا کرد و در دو مرحله متناسب سازی را انجام داد. اما شورای عالی کار نمیتواند برای افزایش حقوق کارگران جلسه تشکیل دهد، بدنه وزارت کار این آمادگی را ندارد که جلسه شورای عالی کار تشکیل شود.

وی افزود: انتظار از دولت این بود بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند تا متناسب سازی را اجرا کنیم، دولت متناسب سازی برای بازنشستگان کشوری و لشکری را انجام میدهد، اما از محل بودجه عمومی این اقدام را انجام داد اما این بودجه برای تمام آحاد جامعه است.

رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران در رابطه با بحث بدهی دولت به تامین اجتماعی، گفت: ما یک قانون ساختار جامع رفاه تامین اجتماعی داریم در بنده ماده ۷، گفته شده که مطالبات سازمان‌ها و صندوق‌های بیمه‌ای فعال از دولت بر مبنای ارزش واقعی روز و براساس نرخ اوراق مشارکت پرداخت خواهد شد.

دهقان کیا تصریح کرد:، اما در ۱۶. ۲. ۹۷ دولت مصوبه‌ای را مطرح می‌کند مبنی بر اینکه مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت برمبنای بهره مرکب محاسبه شده و این بهره خلاف شرع است و این بدهی را قبول نداریم و دولت براساس بهره ساده بدهی خود را با سازمان تامین اجتماعی محاسبه می‌کنند.

وی ادامه داد: آیین نامه‌ای را هم تهیه کردند که در تبصره ۲ ماده ۳ آن آیین نامه کلمه "بروز رسانی" را دولت به طور کامل حذف کرده است براساس این مصوبه بدهی قطعی تامین اجتماعی از دولت که از سال ۸۳ تا ۹۵، ۹۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود دولت قبول نکرد و این رقم را ۵۸ هزار و ۵۹۵ میلیارد تومان اعلام کرد، درصورتی که ۹۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی را وزارت اقتصاد هم تایید کرد.

جدول افزایش حقوق بازنشستگان

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها