{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

دولت ثبت‌نام جاماندگان از یارانه نقدی را که ازسوی نمایندگان مجلس در بودجه 99 گنجانده شده بود، از لایحه بودجه 1400 حذف کرد.

دولت ثبت‌نام جاماندگان از یارانه نقدی را که ازسوی نمایندگان مجلس در بودجه 99 گنجانده شده بود، از لایحه بودجه 1400 حذف کرد. نمایندگان مجلس برخلاف میل باطنی دولتمردان معتقدند افراد جامانده که مستحق دریافت یارانه‌ نقدی هستند، باید زمینه ثبت‌نام برای دریافت یارانه را داشته باشند

 

 براساس پیش‌نویس لایحه بودجه سال آینده که در اختیار هیئت دولت برای بررسی و تصویب قرار گرفته است، بند 4 قانون بودجه سال 99 طبق جدولی که از‌سوی نمایندگان مجلس اضافه شده بود، حذف شد.

نمایندگان مجلس برخلاف میل باطنی دولتمردان معتقدند افراد جامانده که مستحق دریافت یارانه‌ نقدی هستند، باید زمینه ثبت‌نام برای دریافت یارانه را داشته باشند و به همین علت در تبصره 14 قانون بودجه که مربوط به منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها است، گنجانده می‌شود.

اگرچه بعد از گذشت هشت ماه از سال اتفاقی در‌این‌باره رخ نداده است. از طرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شده با استفاده از همه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار برای شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌‌بگیران اقدام کند. این مسئله نیز در مقطعی کوتاه در حد چند‌صد نفر اجرائی شد؛ اما به دلیل نواقص زیاد که ناشی از ضعف بانک‌های اطلاعاتی بود، رها شد.

چشم‌انداز  بورس صعودی است

یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه اگرچه اتفاق تلخی به‌دلیل ترور یکی از دانشمندان ارزشمند کشور رخ داد، اما به نظر نمی‌رسد بازار به این اتفاق واکنش منفی نشان دهد. وحید کشمیری‌پور در گفت‌وگو با مهر با اشاره به حادثه تلخ ترور دانشمند ارزشمند دفاعی و هسته‌ای کشور در روز جمعه گفت: اگرچه این حادثه بسیار تلخ و ناگوار بود، اما به نظر نمی‌رسد تأثیری منفی بر روند رو به رشد شاخص در معاملات امروز و روزهای پیش‌رو بر جای بگذارد و حتی اگر امروز متأثر از این موضوع، بازار کمی منفی شود، حتما تا پایان معاملات، روند رو به رشد آن بازخواهد گشت.

تحلیلگر بازار سرمایه افزود: بر‌اساس مجموعه شرایط و تحلیل‌هایی که وجود دارد، روند حرکت شاخص بورس در هفته جاری نیز به‌صورت صعودی ادامه می‌یابد. او تصریح کرد: مجموعه اتفاقاتی که در هفته‌های گذشته رخ داده، به‌خوبی نشان می‌دهد که شاخص روند صعودی را ادامه دهد و در بلندمدت، بازار سرمایه حرکت رو به رشدی خواهد داشت. این در حالی است که اعلام دولت مبنی‌بر اینکه تمایلی به افزایش نرخ سود بانکی ندارد، سبب شده تا چشم‌اندازها به بازار مثبت باشد؛ ضمن اینکه حرکت صعودی نرخ سود بین‌بانکی نیز متوقف و حتی نزولی شده است که این خود می‌تواند سیگنالی برای جذابیت بیشتر بازار سرمایه باشد؛ ضمن اینکه اکثر نمادهای بازار ارزنده هستند.

کشمیری‌پور از مجوز افزایش حجم خرید سهام از سوی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت خبر داد و آن را محلی برای اثرگذاری مثبت بر روند شاخص دانست و اظهار کرد: در کنار این، رکود در بازارهای موازی از‌جمله طلا، ملک، خودرو و ارز نشان داده که این بازارها جذابیتی برای سرمایه‌گذاران ندارد؛ بنابراین پول‌ها روانه بورس خواهند شد.

۲۴۸ هزار نفر فروش سهام عدالت خود را لغو  کردند

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: ۲۴۸ هزار نفر از سهام‌داران، سفارش فروش سهام عدالت خود را لغو کردند.

به گزارش تسنیم، حسین فهیمی درباره آخرین وضعیت سهام عدالت از سوی سهام‌داران گفت: بر‌اساس آخرین آمار، چهار‌میلیون‌و 31 هزار نفر سفارش فروش سهام عدالت خود را تکمیل کردند که از این میزان، سه‌میلیون‌و 236 هزار نفر وجه خود را دریافت کرده و مابقی نیز در فرایند فروش قرار دارند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه افزود: همچنین با امکان جدیدی که برای سهام‌داران عدالت فراهم شده است، 248 هزار نفر سفارش فروش خود را لغو کرده‌اند؛ اما باید گفت که در مجموع از ابتدای آزادسازی سهام عدالت، 13‌هزار‌و 291 میلیارد تومان وجه فروش سهام عدالت به حساب سهام‌داران واریز شده است.

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها