{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

ربیعی اعلام کرد: پرداخت یارانه معیشتی و کمک معیشتی در سال ۱۴۰۰ استمرار دارد.

خبر خوب ربیعی درباره واریز پول زیاد به حساب مردم

ربیعی اعلام کرد: پرداخت یارانه معیشتی و کمک معیشتی در سال ۱۴۰۰ استمرار دارد.

علی ربیعی سخنگوی دولت پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری اظهار کرد: بودجه‌ریزی یکی از فرآیند‌های مهم دولت است. لایحه بودجه ۱۴۰۰ مبتنی بر واقعیت‌ها و با نگاهی به آینده نزدیک و تلاش برای بهبود آینده بهتر شکل گرفته است.

ربیعی تاکید کرد: نماندن در واقعیت‌های تحریم و شکل دادن فضایی برای به عقب راندن تحریم و بهبود وضعیت آینده، در بودجه کاملا مشخص است. تلاش دولت این بوده است که منابع و درآمد‌ها واقعی باشد. واقعی کردن درآمد‌ها و پوشش دادن مصارف اجتناب ناپذیر و حذف هزینه‌های غیر ضرور مدنظر بوده است. هزینه‌هایی که اجتناب ناپذیر نبودند کم یا حذف شدند.

وی گفت: همواره بودجه به عنوان یک سند پرابهام از دولت به مجلس می‌رفت و همگان جایی برای نقد نداشتند و شفافیتی وجود نداشت، اما این دولت سعی کرد افکار عمومی بتوانند بودجه را ببینند و نقد کنند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در بودجه ۱۴۰۰ درآمد ناشی از فروش نفت در بودجه جاری هزینه نمی‌شود و سیاست‌های انبساطی را در بودجه داریم، گفت: در بودجه مقابله با فقر مطلق، حمایت از حوزه بهداشت و اینکه کرونا را در سال آینده خواهیم داشت نیز در نظر گرفته شده است.

ربیعی تصریح کرد: حفظ ارزش پول ملی یکی از ویژگی‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ است و واردات تجهیزات پزشکی و دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی حفظ شده است.

وی همچنین اعلام کرد: پرداخت یارانه معیشتی و کمک معیشتی در سال ۱۴۰۰ استمرار دارد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها